Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nézik le Magyarországon...

Miért nézik le Magyarországon a külföldi magyarokat? Ugy értem romániai, szerb, szlovák, ukrán...magyarokat!

Figyelt kérdés

2020. nov. 23. 03:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Nem mindenki nézi le őket, szerintem elég kevés az a határon belüli magyar akinek problémája lenne velük


Én pl nem nézem le, sőt kifejezetten érdekelnek, mert nagyon sok olyan hagyományuk van, ami nekünk nincs, sokat tudnak sztorizni amit szívesen hallgatok

2020. nov. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát 90%-ban ez a tapasztalatom. Akkor hol élnek ezek a Magyarok akik nem nézik le a külföldi magyarokat?
2020. nov. 23. 05:06
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

A külföldi magyarokkan szembeni ellenérzés nem az ő lenézésükből, hanem a regnáló politikai irányzatból fakad.

Semmi bajom a romániai, ukrajnai, szerbiai, észak-amerikai, etiópiai stb magyarral, aki magyarságát életben tartja.

Viszont pofátlannak tartom azt, aki anyagi javakért ide jár szavazni.

Ugyanolyan pofátlanság, mint meghatározni azt, a SZOMSZÉD mit vessen=ültessen kertjébe.

.

Nem ők a hibásak, nem ők harcolják ki maguknak lenézésük/utálatuk, hanem a politikai vezetés szavazatéhségének eredménye.

2020. nov. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Milyen anyagi javakért? Erröl még nem hallottam.
2020. nov. 23. 06:00
 5/25 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
84%
Én sosem tapasztaltam, hogy bárki lenézné a külföldi magyarokat, ezt mindig csak tőlük hallom :D
2020. nov. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%

Én nem vettem észre, hogy lenézik őket, inkább érdekesnek tartják.

Az meg iszonyat baromság, amit 3-as ír. Szinte minden európai országban ilyen választási rendszer van. Az állampolgárság számít, nem az, hogy hol él az illető.

2020. nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos jön fel az antimagyar szennyvíz Magyarországon, egyre jobban.
2020. nov. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
Én sem tapasztaltam.
2020. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
42%

#4 [kérdező]

"Milyen anyagi javakért? Erröl még nem hallottam."

Nem is olvastál arról, hogy szavazás előtt egy-egy lakásba hány ukrán van bejelentve, akik az innen kapott nyugdíjuk (soha nem dolgoztak nálunk/értünk) jönnek át csőstől?

Nem hallottál és nem is olvastál a határon túli templom, stadion építésről?

2020. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

9: Én határ közelében élek, és nem jön át senki csőstül. Vannak magyar állampolgárok, mivel magyarok.

Te is nézz utána, hogy más országokban hogyan működik. Máshol is így! Csak ott nem sipákol senki azért, hogy ki szavaz.

Barátom magyar, de egyik szülője révén vagy olasz állampolgársága is. Ő is mindig kapja levélben a szavazáshoz az anyagokat. Soha nem élt, és nem is dolgozott Olaszországban. Érdekes, hogy senki sem szólal fel ellene.

2020. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!