Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy viszonyuljon egy külföldi...

Hogy viszonyuljon egy külföldi "szónok" a magyar hallgatósághoz? Milyen nemzeti sajátosságai vannak a magyar közönségnek?

Figyelt kérdés

Ez egy elméleti kérdés, tudom, hogy minden ember különböző. De ha mégis össze kéne foglalni, szerintetek mik lennének azok?


Amire én gondolok:


- nem beszéljen a szónok túl hosszan, inkább lényegretörően

- próbáljon meg legalább egy-két mondatot magyarul mondani

- a történelemből csak pozitív példát mondjon

- lehetőleg dicsérje a magyarságot, persze csak mértékkel, különösen a nyelvet, mert attól különlegesebbnek érezzük magunkat, hogy ilyen "bonyolult" nyelvünk van

- érzelmileg próbáljon meg hatni az emberekre, nem csak száraz tényekkel

- a humor fontos, de nem a primitív, hanem pl. amiben értelem van

- ne beszéljen a politikáról úgy, hogy elhatározza magát valamilyen oldal mellett


Kb ennyi, de ezek szerintem nem kimondottan a magyarokra jellemzőek. Én nem valami politikai beszédre gondolok, hanem valami általánosabbra.



2019. ápr. 9. 20:47
 1/2 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Fél óránként ki akarnak menni wc-re.

Védősisak kell a tojások miatt.

Ha a politikát szóba hozza, akkor már nem jut több szóhoz.

Ha azzal kezdi, hogy tízezreseket szór a nézőtérre, garantált a siker és a folyamatos telt ház.

Ha tud magyarul, akkor a közönség fele érteni fogja, ha tud angolul, akkor meg a közönség fele félig érteni fogja.

2019. ápr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:
😄
2019. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!