Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek sértő volt-e a...

Szerintetek sértő volt-e a megjegyzés, amit kaptam?

Figyelt kérdés

Színész vagyok. Az történt, hogy egy rajongóm magára tetováltatta a nevemet. Nem kértem rá, nem én találtam ki. Ám amikor erről tudomást szereztem, nagyon jólesett. Én ezt a tisztelet és a szeretet jeleként értelmezem. Ő egy életen át magán fogja viselni a nevemet, felvállalva ezzel engem és a munkásságomat. Én pedig egy életen át hálás leszek neki ezért. Szerintem ez egy gyönyörű gesztus, ami a szereteten és tiszteleten alapul (ismétlem: nem kértem, nem tudtam róla, hogy ezt tervezi az illető).

A probléma:

Amikor ez kiderült, és meglátta ezt a tetoválást egy kollégám, konkrétan idézem, mit kérdezett a rajongóm karján látható tetoválásról, amin a nevem látható:

„Mint egy élő reklám?!”

Én ezen kiakadtam. Megmondtam az illetőnek, hogy ezt sértőnek érzem. A reklámért fizetni szoktak, abból az embernek anyagi haszna származik. Ezt a tetováltatást pedig az illető szeretetből, tiszteletből csináltatta. Lealacsonyítónak érzem, hogy olyasmihez hasonlították ezt a kedves gesztust, amiért egy életen át hálával tartozom az illetőnek, amit mások pénzért szoktak vásárolni (mármint reklámhoz hasonlítani).

Ugyanis nem a webáruházam, eladó termékeim linkjét tetováltatta fel az illető, hanem a nevemet, mert színész vagyok.

A kollégám azt mondta, én vagyok túlérzékeny, és ebben nincs semmi sértő. Ő nem annak szánta.

Azt mondja, ez gratuláció volt.


Szerintetek melyik?

Gratuláció vagy sértés?



2020. dec. 22. 17:34
A kérdező szavazást indított:
sértés
gratuláció
22 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Kamu. Csodalattal olvasom ezeket a fantaziadus kitalaciokat, amiket unatkozo tinik idehanynak. Ez a dijazottak kozott van idiotasag kategoriaban.
2020. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
40%
Szerintem semmi kamu nincs benne. És sértésnek érzem. Ennyi.
2020. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Semmi kamu nincs a történetben. Ez tegnap történt velem konkrétan. Aki nem hiszi el, kérem, lépjen tovább kommentár nélkül. Ez egy egyszerű eldöntendő kérdés, ami az emberi jóérzésről, jóindulatról szól.
2020. dec. 22. 17:41
 4/14 anonim válasza:
70%
Szerintem nem sértés, hanem szakmai irigység, mivel azt mondod, kollégád az illető. Ne törődj vele.
2020. dec. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sértés. És nem is féltékeny.

Semmi nincs ebben, igazából tényleg ingyen reklám.

De örülj neki.

2020. dec. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sértésnek szánta.

Lehet csak azért érzed így mert rád pozitívan hatott és erre jött valaki aki ingyen reklámot lát benne csak és ezzel a véleménnyel téged lehozott a rózsaszín ködből:-D. Nem feltétlen rossz szándékként mondta. Nem mindenki gondolhatja azt amit te. Ezt ne vedd sértésnek. Néha én is ilyen vagyok. :)

2020. dec. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én sértésnek értelmezem...
2020. dec. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Muveszlelek erzekenyebb :)
2020. dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ökörködött csak. Legalábbis ha nem külön egy érzéketlen gyökér. Ami erősen korlátozná színészként. Ami okot adna neki egy kis irigységre is. Kérdés, hogy melyik ember ő? A tabuk nélkül könnyed, vagy az alkalmatlan?
2020. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sem sértésnek szánta. Valószínűleg azért vetted annak, mert neked többet jelent, mint neki...Bár neked kell ismerned az illető személyt meg a stílusát.

Egyébként aki ilyet csinál, hogy téged tetovál magára, szerintem több mint a rajongás...

2020. dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!