Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szülők, ha a felnőtt gyerekete...

Szülők, ha a felnőtt gyereketek a párjával látogatóba menne hozzátok, és csak kényelmesen leülnének a lakásban, a gyereketek párja meg nem túl pozitív megjegyzéseket tenne az otthonotokra, hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés
2016. máj. 21. 23:26
 1/6 anonim válasza:
Attól függ mire tesz negatív megjegyzéseket. Ha nagyon felháborítóan viselkedik, akkor nyilván szóvá tenném neki, de csak kulturáltan, hogy ne süllyedjek le az ő szintjére.
2016. máj. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Attól függ, hogy igaza van, vagy sem.


Mert ha mondjuk tényleg kupi van, akkor esetleg össze kéne pakolni.

Ha azt fikázzák, hogy egyszerű a berendezés, akkor megkérném, hogy legközelebb ne jöjjenek át.


A vendégektől én nem várok semmi extrát, nekem megfelel, ha csak leülnek nálam.

A gyereked felnőtt, saját családja van, nálad ő már csak vendég. Ha családtag, akkor is.

2016. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A tesómról lenne szó, nem én vagyok a szülő, de anyám erről panaszkodik, ahányszor ott voltak, hogy tesóm barátnője mindenre teszi a megjegyzéseket. Nem kupira, mert azért a szüleim nem élnek disznóólban, de nemrég pl. a főzéssel együtt járó szagokra, vagy hogy a tesóm ágyából kikerülő ágynemű nem frissen lett felhúzva (tesóm nem lakik már ott).
2016. máj. 22. 09:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként elnézést, aki szerint semmi közöm hozzá, de ők a legszűkebb családom, és zavar, hogy ilyen konfliktusok vannak, anyám kicsit érzékenyebb az átlagnál arra, ki hogyan tálalja a mondandóját, ennek megvan az oka, és én már tudom, mit hogyan érdemes, hogy ne legyen vörös posztó számára, ugyanakkor én úgy nőttem fel, hogy vendégségben nem illik megszólni a vendéglátót, rokonként meg felajánlom a segítségemet és nem várom el, hogy körbeugráljanak mondjuk a szüleim, nagyszüleim, ha látogatóba megyek.
2016. máj. 22. 10:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Megmutatnám az ajtót az illetőnek.

Én ha vendégségbe megyek, ahol esetleg kupi van, akkor sem szólok érte, mert tapintatlanság.

2016. máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezném, hogy ismeri-e azokat az illemszabályokat, amelyek a vendégre vonatkoznak. HA azt mondja, hogy igen, akkor megkérném, hogy alkalmazza őket. Ha nem, akkor elmagyaráznám neki, vagy kölcsönadnék neki egy illemtan könyvet.
2016. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!