Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jó napot és szia köszönés...

Jó napot és szia köszönés egyszerre azonos korú szomszédokkal?

Figyelt kérdés
Szomszéd srác a férjemnek ha ketten vannak, sziát köszön, ha mi vagyunk ketten, nekem jó napot-ot. Párszor köszöntem vissza, hogy szia, de nem vette a lapot. Nekem ebből nem az udvariasság jön le, hanem hogy öregebbnek néz. Mutatkozzak be, és mondjam, hogy tegezzen? Sokan lakunk a házban és gyakran cserélődnek a lakók. Bemutatkozás alig van, férjemnek se mutatkozott be.

2021. jan. 1. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem csak annyit mondj szia nyugodtan köszönj sziával vagy tegezhetsz. Ilyesmit.
2021. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bemutatkozni fölösleges, egyszerüen arról vanszó, hoyg egy nöt nem tegez el kifejezett felszólítás nelkül.
2021. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom éppen ilyen határeset a korkülönbség, én 17 évesen most ugyanígy vagyok a 35-40 közötti emberekkel. Egyszerűen nem akarok bunkónak tűnni azzal, hogy tegezem, de azzal sem, hogy öregnek nézem és magázom őket. A leírt esetben annyi lehet, hogy a férjedet talán szimpatikusabbnak találja, nem érzi szükségesnek a magázást egy másik férfival, esetleg téged nem akar megsérteni. Ha ennyire zavar, akkor a legközelebbi köszönésnél szólj neki, hogy nyugodtan tegezhet. Valószínűleg ő is csak bizonytalan, hogy melyik lenne helyee
2021. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hű, de önbizalomhiányosra sikerült téged nevelniük a szüleidnek! Önostorozó téves gondolatok helyett az a pofonegyszerű megoldás, hogy mint nőt nem akar kifejezetten kinyilvánított engedély nélkül letegezni.
2021. jan. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is szólj neki, hogy tegezhet! A mi falunkban magáztuk (tesómmal) a könyvtáros nőt, de mivel elég fiatal, szólt hogy tegezzük nyugodtan, mert ő annak csak örül.
2021. jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hölgy,nem önbizalomhiányos.Ugyanis,a tegezéssel kinyilvánította az engedélyét.Persze egyértelműbb szólni,hogy a fiatalember, őt is tegezze!Általánosságban pedig,csókolom,illetve tiszteletem.A tegezésre tegezve,magázásra,magázva legyen a köszönés a továbbiakban!
2021. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!