Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A budapestiek miért sértődnek...

A budapestiek miért sértődnek meg azon, hogy az ország többi része Pestnek hívja a várost?

Figyelt kérdés

Igen, mindenki tudja, hogy Buda gazdagabb, zöldebb, más az energiája. De könyebb kimondani azt, hogy Pest, rövidebb. Székesfehérváron sem sértődik meg senki, ha Fehérvárnak hívják, de Budapesten belül sem mondja ki senki, hogy “Deák Ferenc Tér”, vagy “Kőbánya-Kispest”

Ennyire zavarná a budapestiek egoját, hogy a szegényebb városrészként nevezik az emberek a várost? Nem gáz ez a kisebbségi komplexus?



máj. 22. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Sosem hallottam még, hogy bárki is megsértődött volna ezen. Te min sértődtél meg annyira, hogy egy egész nagyvárosnyi emberre nézve érezted szükségét az általánosításnak és az ebből eredő provokációnak?
máj. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából az évek alatt már annyiszor belefutottam a neten ebbe a “hihi a buta vidékiek Pestnek nevezik a várost” jelenségbe hogy gondoltam megkérdezem, mi okozza ezt a vehemes reakciót online. Számomra egyértelmű a rövidítés, ha nem is pontos, intiutív módon mindenki tudja a szövegkörnyezet és köznyelvi szokás alapján, hogy miről van szó. Elsősorban olyan embertől várnék választ, aki szereti kihangsúlyozni online, hogy ő Budapestnek hívja a várost, a vidéki emberekkel szemben.
máj. 22. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én korosztályomnál (70+) fordítva volt, a bp-ek Pestet, a vidékiek Budapestet mondtak. Oda-vissza sértődés nélkül, esetenként a csepeliek tiltakoztak.
máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
En pesti vagyok, es tojok ra ki hogy hivja a fovarost.
máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Több helyén laktam már a fővárosnak, Pesten is, Budán is, de sosem sértődtem meg és én sem hallottam, hogy bárki is megsértődött volna, miként hívják.

Annyi van talán, hogy esetleg előfordulhat, hogy jobb pontosítani eleve, hogy a város melyik részéről van szó, Újpest, Óbuda, Zugló, vagy Kelenföld, stb, néha lehet ennek jelentősége.

máj. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi fővárosiak is mondjuk, hogy Pest, ha valóban Pesten vagyunk és nem Budán. Pl. "Pestről olyan szépen lehet látni a Várat" vagy "a pesti nénik valahogy nem olyan kedvesek". De mi ezt Budával összehasonlítva mondjuk.
máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennek az ég egy adta világon semmi köze a fővároshoz. Hódmezővásárhelyt is "Vásárhelynek", rossz esetben "Sárhelynek"...nevezik az emberek. Ez vidék-főváros téma...
máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!