Nincs elegetek ebből?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy minden ismétlődik újra és újra mintha be lennénk loop-olva. Reggel csörög a vekker, kávé, wc, öltözés busz mit tudom én mi, vidéken a buszra mindig ugyan azok az arcok szálnak fel ugyan ott. Minden ismétlődik. Napról napra, hétről hétre, hónapról hónapra. Évről évre. pl leginkább januárban nem történik velem semmi aztán beindul az év... De én ezt már nagyon unom. Unom az ismétlődést. Nem szeretnék Indiana Jones lenni vagy katona nem ezért mondom, de a rutinnal már teljesen ki vagyok. Szeretek gondolkodni az életről, alkotni, de úgy érzem ez a rendszer nem hagy, csak robotolni kell. A legtöbb ember azt hiszi hogy szabad mert jár neki 8 óra pihenés, meg pénz amit itt-ott elkölthet. Én ezzel nem értek egyet.


Hasonlóan gondolkodik még valaki?



2021. jan. 29. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Erre való a 2 vagy 3 hét szabadság.

HA jól töltöd el.

2021. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ez volt iskolás koromban, aztán elkezdtem kerékpárral járni meg heti egyszer úszni, lám, máris megtörtem a monotonitást. Most, hogy dolgozom, nem mindig ugyanazon az útvonalon megyek, nem mindig ugyanakkor kelek - mondjuk váltott műszak, tehát ezt muszáj, és ha tehetem, elmegyek szabadságra, ami elutazós szabadság.
2021. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mansour ***** válasza:
100%

Egyetértek, van aki nehezen bírja ezt a monotonitást. Valamivel meg kell törni. Ez persze kockázatos, és valószínűleg lejjebb kell adni az anyagi igényekből. Bár ha ügyes és szerencsés vagy, akkor nem feltétlenül. Lehetsz akár még anyagilag sikeresebb is egy nem monoton életvitellel. Ehhez viszont esetleg más negatívumot kell bevállalnod, például stresszesebb életet.

Vagy találsz egy olyan szenvedélyt, ami miatt jobban viseled a mindennapi robotot.

2021. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt egy hasonló kérdés, lehet segít esetleg:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1006..

2021. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész mókuskerék a vírus miatt csak eszkalálódott. A pandémiás helyzetben a ballasztnak titulált kultúrafogyasztástól, közösségi tevékenységektől, szocializálódástól megfosztották az embereket és már csak a kötelező, szűk gazdasági tevékenység köre maradt az embereknek. Biorobottá aljasítva a polgárokat.

Persze, hogy ez frusztrál téged is. Engem is. Sokunkat.

2021. jan. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!