Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nektek nincs elegetek ebbôl a...

Nektek nincs elegetek ebbôl a '30 éves korom elôtt gyereknek és háznak kell lennie, ha törik, ha szakad' jelenséggel?

Figyelt kérdés
Olyan nevetségesek ezek az emberek. De az ô dolguk, csak az a baj, hogy közben úgy néznek arra, akinek ez nincs, mint egy lúzerre, aki nem ért el annyit, mint ôk. Na, ez a gusztustalan. Pedig mennyien vannak, akik nem ilyen célokra hajtanak! Vagy csak késôbb, kényelmesen. De ezt az elôbbi csoport nem fogja fel.

2016. jan. 30. 16:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Lúzer is vagy... mármint evolúciósan... de ez a te dolgod.

Lehetsz máshogy is hasznos.


A primitiv emberek amúgy mindenkit elitélnek, aki nem olyan, mint ők. Akár jobb - akár rosszabb.

2016. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Evolúciósan lúzer?:) hmmm..vagy éppen nem vagyok magamba annyira beleszerelmesedve, hogy elljem a gyerekeket halomra. Több aspektust is figyelembe veszek, nem csak szaporodom a világba. A világ túlnépesedéssel küzd. Ebben az esetben nem az én gyerekemre van szüksége, azt elhiheted. Egyébként pedig én a szabad, flexibilis életet választottam magamnak sok utazással és stresszmentes élettel. Ez pedig alapvetô emberi jogom, hogy úgy éljem az életem, ahogy nekem jólesik. Aztán majd jön az irigykedés, hogy na én meg már megint a Kanári szigeteken nyaraltam, meg már megint új autóval járok stb stb. Hát ez a nem fair! Én ezt így terveztem. Nekem nem lesz gyerekem és hitelre vásárolt házam, ahol szorongat a részletfizetés. Ki mint vet, úgy arat.
2016. jan. 30. 16:28
 3/35 anonim ***** válasza:

Nos, én például eleve nem akarok gyereket, és pont nem érdekel, hogy mások szerint mikor kellene, hogy legyen. Itt az én akaratom számít, a többieké irreleváns.

Azt pedig, hogy nincs saját házam vagy lakásom, nem tartom lúzerságnak. Hitelt nem vagyok hajlandó felvenni rám, nem óhajtok szopni, mint sok ember, aki megtette. Nekem tökéletesen megfelel az albérlet. Mivel gyerekem nem lesz, a másvilágra meg úgysem tudom magammal vinni, így nem különösebben érdekel, hogy nincs saját ingatlanom.

2016. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

"Több aspektust is figyelembe veszek"

Mármint?

1:

2:

stb?

Érdemes lenne ezeket leirnod.


"alapvetô emberi jogom"

Na, állj! Idáig erről nem volt szó. Természetesen jogod van akár lúzernek lenni, de nem is erről beszéltünk idáig.


"én meg már megint a Kanári szigeteken nyaraltam"

Ez mennyiben viszi előre az életed, vagy a hasznosságodat?

2016. jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
3as: dettó. 4-es: Mi az hogy hasznosság? Ki határozza meg, hogy ki igazán hasznos? És mégis kinek hasznos?? A társadalomnak? Mert a világnak biztosan nem, annak terhesek vagyunk mindannyian, te is. Pusztítjuk az állatokat, pazaroljuk az élelmiszert, a vizet, szennyezzük a levegôt, mindezt miért? Gazdasági, ipari tehát vagyoni okokból. Pénzért. Meg hogy menjen tovább a mókuskerék a következô meg a következô generációknak akik megint csak tovább pusztítanak, fogyasztanak. Hú de értékes emberi létezés ez! wow. Túlnépesedés van. Ez a tény. Ezek mind aspektusok. A másik, hogy mérlegre állítom szépen magamban a pro és kontrákat, akár a gyerekvállalásról, akár lakásvásárlásról van szó. Miket tud ez nekem adni és mikrôl kell lemondanom értük, mi másba tudom belefektetni az idôm, energiám, pénzem, ha nem ezeket választom. Az én esetemben inkább a gondtalan életet választom és az élet teljes élvezetét és utazást. Egy szép, szabad életet.
2016. jan. 30. 16:49
 6/35 anonim ***** válasza:

Az az érzésem, hogy te arra vágysz, hogy elismerjenek - ugyanakkor semmit nem akarsz ezért tenni.

Na, ez igy nem fog menni.


Döntsd el:

1: úgy élsz, ahogy akarsz,

2: elismert leszel.

A kettő együtt nem megy!

2016. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Miért érdekel mások véleménye? Sz.rd le, ki mit gondol és ne engedd magad visszarántani. Ez a te életed, az van amit te akarsz, másnak nincs joga beleszólni.
2016. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
"Az az érzésem, hogy te arra vágysz, hogy elismerjenek"- Tévedsz. Arra vágyom, hogy ne szóljanak be és ne nézzenek le olyanok, akikhez amúgy gyerekkori barátság köt. Több mint tíz éves barátság. Vagy mondjuk a nagyszüleim.
2016. jan. 30. 17:03
 9/35 A kérdező kommentje:
Az, hogy úgy élek, ahogy akarok az már kôbe van vésve. Senkiért és semmi hatására nem változtatok rajta. Csak akkor ne legyen már irigykedés, hogy mim van és miket tehetek meg.
2016. jan. 30. 17:10
 10/35 anonim ***** válasza:
Megnyomhattam véletlenül egy gombot az időgépen, mert ezzel a kérdésben feszegetett mentalitással utoljára 1982-ben találkoztam. :)
2016. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!