Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik szednie az ételből...

Kinek illik szednie az ételből egy vendégségben?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lényeges, így inkább leírom a történteket.

25/N vagyok, párom 28/F, vendégül látott minket a párom apukája és nagymamája. A nagyi hozta be a levest, majd visszament még a konyhába, azalatt apósom azt mondta nekem, hogy : "Megkérhetlek, hogy szedj?". Hirtelen azon tűnődtem el, hogy a "megkérhetlek" szó arra vonatkozott, hogy mint nő én szedjek mindenkinek? Amennyiben nem, illik a páromnak ebédet szednem a tányérjába, vagy intézze ő?


2021. febr. 9. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nincsenek erre kőbevésett szabályok - persze nyilván nem az angol udvari etikettre értem... :))


Valszeg apósod olyan tipikus férj, akit a felesége mindig kiszolgál. És most te voltál a legközelebb....

2021. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Én visszakérdeztem volna, hogy neked?

Egyébként sok családban az a szokás, hogy a háziasszony vagy valamelyik nö szed mindenkinek, feltehetöen erre akart az "após" utalni.

A párodnak meg minden esetben szedhetsz te is, ha ö is úgy akarja.

2021. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, régimódi vagyok, de az én olvasatomban a "Megkérhetlek, hogy szedj" kifejezést a helyedben én megtiszteltetésnek venném, és apósod csak ő magára értette.
2021. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Mivel a nagyi akkor éppen nem volt ott, apósod elfogadott téged a ház rangidős asszonyának.

Ezzel az ő szemében teljes jogú családtag lettél!

Ennek örülnöd kell.

2021. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak annyi van a dolog mögött, hogy hozzád volt legközelebb a fazék?
2021. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
5-ös: nálatok a fazekat teszik az oda a vendégek elé, nem tálban teszik az ételt a megterített asztalra??????
2021. febr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért mondta, hogy rád (vendégként) hárul a megtiszteltetés, hogy elsőként szedj (magadnak), esetleg a párodnak is. Ezután a merítőkanalat úgy teszed vissza (a levesbe), hogy a nyele a következő aztaltárs felé mutasson.
2021. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

#6


Nem tudom, mikor hogy. De a válasz szempontjából lényegtelen.

2021. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi volt a folytatása ennek a sztorinak?
2021. febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elég kellemetlen helyzetben éreztem magam, mert őszintén nem tudtam hogyan reagáljam le. Szedtem a párom tányérjába, majd a sajátomba, és az após felé tettem a kanalat.

Olyan típus, hogy igazából még ki is nézném belőle, hogy nála a nő szed mindenkinek. Bár anyósomnál is voltam már vendégségben, és ő senkit nem "szolgált így ki", még az új férjét sem, szóval após abból az irányból nem lehetett hozzászokva.

2021. febr. 25. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!