Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a közösségi oldalakon, médiában, sajtóban, politikában, iskolában, munkahelyeken -gyakorlatilag szinte már mindenhol- cenzúrázzák az átlagemberek véleményét?

Figyelt kérdés

Súlyosan sértve ezzel a szólásszabadsághoz és a szabad véleménynyilvánításhoz való jogot, hivatkozva a ködös megnevezésű "polkorrektségre", "rémhírkeltésre" és hasonlókra.

Itt most nem az olyan szavakra gondolok, mint pl.:

-afroamerikai helyet néger (bár századokon át így hívták őket és van olyan ország, hogy Niger és Nigéria...)

-roma helyett cigány (bár évezredeken keresztül ez volt a nevük, és ma sem "romaprímás", hanem cigányprímásunk van)

-meleg helyett homokos vagy b* zi (már bocs' a kifejezésért..).

Hanem arra gondolok, hogy lényegében csak az a helyes szó-, téma-,divat, gondolat vagy bármi más, amit az oldalak, csatornák, újságok tulajdonosai, és az általuk fizetett politikusok és közéleti személyiségek meghatároznak.



2021. febr. 14. 19:04
A kérdező szavazást indított:
Teljes mértékben egyetértek vele, szülség van rá.
Szükség van rá, de talán kicsit túlzásba viszik.
Nem tudom, nekem fel sem tűnik.
Nem igazán értek vele egyet, bár 1-2 esetben talán érthető.
Egyáltalán nem értek vele egyet, ez már vegytiszta diktatúra.
40 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

A meleg helyett homokos részt nem értem. A bvzi meg még trágár is. Szerintem ott pont a meleg kifejezés a polkorrekt. Néger helyett meg inkább feketék, hiszen nem hívhatsz egy francia feketét afroamerikainak.

A roma dolgot én sem értem. Édesapám a városi önkormányzatnál dolgozik, sok cigánnyal, és ők maguk is cigánynak nevezik magukat.

Azt hiszem, nagyon sok tekintetben világszerte kezdünk átesni a ló másik oldalára.

2021. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi szavazatokat.

Kedves válaszoló. A franciáknál a néger az néger, ott nem aggatnak rájuk más megnevezést. Szerintem pedig meleg a nyári Nap sugara, vagy egy tányér leves, nem pedig egy személy. Persze ez az én egyéni véleményem. :) (Írom ezt úgy, hogy én meg biszex vagyok...)

De mint írtam, elsősorban nem is a szóhasználatra gondoltam, hanem kompletten cenzúrázásokra.

2021. febr. 17. 12:11
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

hívd a négereket Gyarmati-aknak lehet nem sértődnek meg-vagy leigázottaknak-elfoglaltaknak...kizsákmányoltaknak.

meleg helyzet meleg süti/jó kis piskóta...

régen búzaárus(búzakereskedő)-"másoknak"ez kényes téma...

2021. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem szeretem, amikor a ló másik oldalára átesünk, de azt sztem nem kellene propagálni, hogy uszító szövegeket vagy kifejezetten káros hamis infókat írjon bárki is olyan oldalakra, amit mindenki láthat, főleg befolyásolható tinik is (akármennyire ki van írva, hogy 18+-os oldal, általában sz...nak bele, hogy ellenőrizzék).


Pl. azt megértem, hogy törlik, amikor vki olyanokat ír, hogy az 5G okozta a koronavírust. Vagy amikor vki azzal jön, hogy az ilyen-olyan embereket ki kellene irtani. Vagy amikor konkrétan full kamu dolgokkal rágalmaznak embereket.


De azt én sem szeretem, amikor azért törölnek hozzászólásokat, mert nem ért vele egyet az oldal üzemeltetője, pedig alapvetően kulturáltan van megfogalmazva, nem uszít.

2021. márc. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#1 "világszerte kezdünk átesni a ló másik oldalára."

Kezdünk??????

2022. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

"meleg helyett homokos"

Mármint: homoszexuális.

MINDEN más szó argó!

2022. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 NTBS ***** válasza:
Engem zavar. Sok a felesleges gesztus ebben a témakörben.
2022. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Kólauborkával ***** válasza:
81%

A szólásszabadságod ma is megvan teljes mértékben.

Az internetes oldalak pedig a nézettséget akarják növelni, nos, gyülöletbeszéddel viszonylag kevés olvasót lehet megfogbi, viszont annál többet elüldözni, tehát a “korrekció” inkább a pénzbevétel miatt történik.

2022. szept. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem, nincsen teljes szólásszabadság. Számos országban komoly büntetések vannak azért, ha valaki nem fogadja el a hivatalos álláspontot, sőt, ezt akár még hangoztatja, terjeszti, és érvel is mellette.

Hogy csak egyetlen példát írjak: a zsidó holokauszt kérdése a hitleri Németországban.

Az emberek meggyőződése, hite, hitvallása, gondolatvilága nem pénzkérdés. Legalábbis a tisztes emberek számára semmi képen sem...

2022. szept. 15. 15:04
 10/18 Kólauborkával ***** válasza:
65%

A példád azért nem jó, mert Magyarországon a honfoglalást sem az ittlakók kitúrásaként tanítják, az Oroszok is felszabadítani voltak itt orosz szemmel, szóval ezért nem jó a példád, a hazai népek a saját történelmüket sosem véres pusztító hadjáratként tanulják… szerintem, ha megkérdezel egy Törököt, azok sem úgy tanulják a Török megszállást, mint itthon.

Viszont kimehetsz és az arra kíváncsi emberekkel ezt megbeszélheted, nem fognak börtönbe csukni meg hasonlók.

A szólásszabadság elvesztése tudtommal onnan kezdödik, hogy konkrét jogi huzavonát kapsz a véleményed kimondásáért…

2022. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!