Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki hogy használja ezt a...

Ki hogy használja ezt a rövidítést? "nm"?

Figyelt kérdés
Én a "nincs mit" helyett használtam/használom, de manapság azt vettem észre, hogy inkább a "nem" helyett használják és ez elgondolkodtatott, hogy vajon milyen arányban használják az emberek. 🧐🤨🤔

2021. febr. 15. 21:43
A kérdező szavazást indított:
"nem" helyett
"nincs mit" helyett
egyéb, leírom válaszban
38 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Ezért nem használunk argót, csak egyértelmű szavakat, vagy rövidítéseket.
2021. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak a "nincs mit" helyett láttam használni.
2021. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 én nem hittem volna, hogy ez argó. 🤔🤷‍♀️ Bár nem vagyok szakértő. Mindenesetre sok rövidítés van manapság használatban, vagy megtanulunk velük vagy mellettük élni vagy nem. Egyéni döntés. Én inkább megtanultam. 😌😏 És ez nem jelenti azt, hogy ne tudnék normálisan kommunikálni. Én ezt inkább úgy fogom fel, hogy ha hirtelen gyorsan kell valakinek információt továbbítanom (mondjuk most a korosztályomra gondolok, akik ugyanúgy tudják dekódolni ilyen esetekben a mondandómat), akkor ez egy előny is lehet.🤷‍♀️ De persze nem tiltott más véleményen lenni. 😌


#2 én is csak mostanában kezdtem el a "nem" helyett látni, inkább a nálam azért nem sokkal (de nem is kevéssel) fiatalabb körökben, 11-16 éves kor közötti ismerőseimnél / rokonaimnál. 😌

2021. febr. 15. 22:06
 4/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Szerintem a nem szó helyett használni egyszerű elírás csupán. Legalábbis én van, mikor elütöm.
2021. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 igen, ez is érthető, de most arra vagyok kíváncsi, aki direkt használja a rövidítést. Mert azt nem hiszem el, hogy 4-5-6-7-szer egy szövegben vagy egymás utáni üzenetekben ennyiszer elírná valaki a "nem"-et. 😌🧐😃
2021. febr. 15. 22:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a nemet nem sok értelme van rövidíteni, mmint egy karakter a különbség.

Én is elírásra tippelek. Telefonon nálam is megesik, hogy M vagy L helyett a törlésre (is) nyomok, kész is a rendszeres elírás.

2021. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a nanométer rövidítéseként ismerem.
2021. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit helyett szoktam, akivel közelebbi a viszonyom. Osztályban van egy lány, vele jártam szakmai részre a suliban, na ő előszeretettel használja nem helyett. Magamtól nem is jöttem rá, hogy a nemet... igazából szerintem nem is lehet ennél azt mondani, hogy rövidítette...
2021. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6 igen, írtam is korábban, hogy természetesen megeshet, de pontosan az lehetett, amit #8 írt meg. :) ((Bár tudnám, mi értelme van egy 3 betűs szót 2 betűsre rövidíteni..))


#7 igen! És tényleg! Lehetne ez egy másik kérdés is, mert sokak a "négyzetméter" helyett is "nm"-et írnak (persze a szövegkörnyezet többnyire segít, de én rendszeresen "nanométernek" olvasom, ha nem "m²"- ként van írva vagy pedig "m2"-ként).


#8 pontosan ilyen szituációm volt, csak az unokatestvéremmel! :)

2021. febr. 15. 23:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
nanométer helyett.
2021. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!