Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért használják a velem...

Miért használják a velem egykorúak, szóval 20 alattiak ennyiszer a rövidítést és az ékezet nélküli írást, ja meg persze a magyar helyesírási hibákat ennyiszer elkövetni?

Figyelt kérdés

Bff, tudom mit jelent de annyira gáz szerintem, ha nem vagy képes a nyelvüket beszélni, szinte sokan átnéznek rajtam. A jövőben nézhet ki így egy komunikáció?:

Sz , v k t v a t ? Cs a k, m m l a f a szecheni teren. H e a u h, a e, m v 2 j r.


Ez a szöveg: Szia, van kedved találkozni velem a téren? Csak azért kérdem, mert ma lesz a fesztivál a Szécheni téren. Ha érdekel az új hullámvasút, akkor elviszlek, mert van 2 jegyem rá.


Remélem nem ilyen jövőre vagy hasonló jövőre kell számítanom.


2020. dec. 14. 02:20
A kérdező szavazást indított:
Igen, a jövőben több is lesz
Nem, ezeknek maximum csak egy része valósulhat meg.
Igen, de vannak olyan szavak, amiket rövidítenek és csak több is lesz.
Nem, a technológia miatt, már kevesebb szavat kell megtanulniuk
20 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Mióta használnak ilyen rövidítéssket?


Én 19 vagyok de még nem találkoztam ehhez hasonló rövidítéssel.

2020. dec. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
12%

Az ekezet annyiban mas dolog, hogy minden masodik karakternel kulon kell nyomkodni, hogy leirhasd. Magyar klaviaturan boldogan kalapalom be.

Az elozo telefonomon szenvedtem vele, kozben felment a vernyomasom. De ezen a kinti telefonon minden feljon, csak magyar ekezetes betuk nem.

2020. dec. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az érdekes, tele van vele az insta, tiktok meg még biztos más alkalmazásokban is.
2020. dec. 14. 02:33
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Mi az a bff mucika?
2020. dec. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Ne csodálkozz, a tiktokon csak agyhalott idióták vannak!
2020. dec. 14. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#5 és gyerekek*
2020. dec. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az így írók nagy része lusta és funkcionális analfabéta. A kis részük csak szimplán lusta. Inkább azt kell tudatosítani, hogy ez a primitív íráskép baromira ciki. Hülyének tűnni egyáltalán nem menő, sosem volt az.
2020. dec. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

A rövidítések akkor működnek, ha azok logikusak és értehetők, amit te felvázoltá, arra ez nem igaz. Nincs azzal semmi baj, hogy más nyelvekből veszünk át szavakat és kifejezéseket, hiszen ez is a nyelvfejlődés része, és a "hiedelemmel" ellentétben pont az okozná a nyelv kihalását, ha nem lenne nyitott az átvételekre. Az, hogy a fiatalok így kommunikálnak, a felgyorsult világ számlájára írható. A 2000-es években pl. ott volt az SMS-nyelv, amit a mai fiatal generáció már nehezen ért, és nem használ. Példa SMS nyelvre: 7főn +nézzük a filmet v iszunk 1 kvt? A 7en máskor nm érek rá. Jó8


Az, hogy mennyi helyesírási hibát vétenek, az tényleg kritikán aluli, akkor választják el az igekötőt, amikor nem kellene (pl. meg jön) , amikor meg kellene (pl. megkell csinálni) , nem teszik (ez a legtipikusabb, amit sokat látok). Ez sajnos annak az oka, hogy ők bizony a közösségi médiában olvasnak legtöbbször hasonló korú emberek által mefogalmazott dolgokat, és rájuk ragad a hibás írásmód.

2020. dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Ez az uzenet erthetetlen. Nem kozertheto a rovidites.
2020. dec. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

jajj igen, ezek a gonosz, magyar mai fiatalok... de te nagyon okos és ügyes és különleges vagy, mert te bezzeg soha...

nem láttál még franciákat smst írni. na oda tényleg kell egy világháborús kódfejtő. addig ne sírj semmiért.

2020. dec. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!