Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Adsz borravalót ilyen esetben?

Adsz borravalót ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Hűtőt vettem 200 ezer forintért, a kiszállítás díja 7 ezer Ft. Adnál a szállítóknak pluszban, mikor kihozzák?

2021. febr. 18. 09:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, adnék.
Nem, ezért van a kiszállítás díja.
Nem, ez a dolguk.
18 szavazat
 1/8 Joe001 ***** válasza:
97%
Ha a 8.emeleten lakom, nem működik a lift , de mégis felhozzák , akkor igen 😀
2021. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
KErtes házban lakom. :-)
2021. febr. 18. 10:47
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
7 ezer forintos díj esetében nem.
2021. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Férjem szerint nem a kiszállítók kapják meg a szállítási díjat, de azért nekem kicsit akkor így sokba kerülne a szállítás.
2021. febr. 18. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
A kiszállítóknak az a munkája, hogy kiszállítsanak. Nekem sem ad senki borravalót, csak mert elvégzem a munkámat. Ha túlteljesíti az elvárhatót, akkor adok. Egyébként fizesse ki a munkáltatója.
2021. febr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kiszállítás a kapuig szól, családi ház esetében. Én fel szoktam hozatni az ilyesmit a lakásba (8 lépcsőfok), a régit meg leviszik a lépcső aljába, és ezért kapnak 2 ezret. Én egyedül nem tudnám felhozni, a fájós derekammal, szóval megéri, ők meg 3 perc alatt kerestek fejenként egy ezrest.

Ha csak leteszik a kapuban, akkor nem kapnak semmit. A 7 E amúgy is nagyon sok ezért, ebből szerintem ők is részesednek.

2021. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen munkakörbe dolgozok , a 7000 Ft ból én 1 Ft ot se látok. Van 1 alap fizetésem és kész. Általában megkérdezem hogy hova kéne rakni , ha mondja hogy a kapuba elég , és nem ad egy Ft borravalót se hát ez van. Vannak akik jó fejek , és ilyenkor is értékelik hogy felkelek hajnalba levezetek xy km t , még segít is pakolni , és igy is ad pár száz-ezer ft ot. Volt viszont hogy egy raklap csempét hordtam be miskolcon egy új gazdag köcsögnek , kb 300 M re a garázsba , mert nem álhattam.be az udvarba nehogy rámenjek a fűre vagy nehogy letörjek egy ágat , nagy nehezen a végén kiböfögte hogy kösz viszlát. Köptem egyet majd mondtam hogy minden jót.

Szóval legaláb egy 1000 rest adjál pluszba legaláb szerintem , neked se hinném hogy megterhelő , igaz hogy ő se megy vele messzire , de hidd el kuva jól esik hogy értékelik a munkád

2021. febr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

„Vannak akik jó fejek , és ilyenkor is értékelik hogy felkelek hajnalba levezetek xy km t“


Értékelik, hogy elvégzed a munkád? Ugyanis az, hogy X kilométert vezetsz hajnalban, az a munkád része.


„ hidd el kuva jól esik hogy értékelik a munkád“


Nekem ma azt mondta egy idősebb ügyfelem, hogy ilyen kedves és minőségi szolgáltatást már idejét sem tudja mikor kapott utoljára. Múltkor egy fiatalabb srác hagyott a főnökségnek (akik persze leszarták) kiváltképp pozitív értékelést rólam.

Nem vártam el egyiküktől sem a borravalót. A fizetésemről nem ők tehetnek. És ezerszer többet ér számomra egy őszinte köszönöm és mosoly azért, mert valaki kivételesen rendesen végzi a munkáját ebben az országban.

2021. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!