Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen esetben adnátok borraval...

Ilyen esetben adnátok borravalót az autómosóban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy alapvetően illene, de úgy hagytam ott az autót kárpittisztításra, hogy megkérdezték "mennyi férne bele anyagilag, 28-30ezer?", mire én azt válaszoltam, hogy "azért 30ezernél ne legyen több", erre azt mondták, hogy "oké, akkor 30ezer".

Ezek után az elvégzett munkától függetlenül ti adnátok borravalót?


2018. júl. 10. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem , ahol eddig voltam 18 ezernél nem került többe és te egy POLÍROZÁS árát fizetted ki . Az náluk mennyi 55 ezer ?
2018. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az én autóm kárpittisztítása 10000 forint volt. Eszembe se jutott hogy borravalót adjak.
2018. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Privátban megírnátok, hogy ti hol tisztíttattátok ennyiért az autótokat?

Az azért hozzátartozik a sztorihoz, hogy egyrészt nagyon koszos volt az autó (használtan került hozzám, a csomagtartóban egy olajfolt is van), másrészt ebben az árban benne van egy külső mosás, ápolás (nem polírozás) és a belső műanyagok kezelése is. Ez Bp. XIII. kerülete, egy másik helyen is 25ezret mondtak erre a munkára.

2018. júl. 10. 12:22
 4/17 anonim ***** válasza:
akkor miért nem a másik helyre vitted? Másrészt nem kell borravaló, ennyi erővel teszkópénztárosnak is adhatsz mindig 10% jattot.
2018. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A másik helyen háromszor szívattak meg, egyszer elfelejtettek beírni a naptárba, így mégsem fogadtak, aztán túl sokan voltak, azt mondták mégsem tudják vállalni a megbeszélt időpontban, vigyem vissza mégegyszer, stb., aztán besokalltam, és elmentem máshova.


(Amúgy itt a polírozás 30ezernél kezdődik. :D )

2018. júl. 10. 12:28
 6/17 anonim ***** válasza:
Nézegettem árakat, 16 ezer volt a plafon, amit találtam.
2018. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Oké, én is ahova először vittem, ott is úgy indult, hogy kárpittisztítás 15ezer.

Az, hogy meg is szárítsák +3000, a belső műanyagok letakarítása/lekenése megint +3000, gumiszőnyegenként a tisztítás +8000/db, stb., stb., stb.

Amúgy higgyétek el, nem nagy móka ezt nőként végigélni, hogy odamegyek kisgyerekkel, oké, nekem 30ezer, de ha egy pasi vinné oda az autót, neki csak 20ezer lenne... Hogy lehet ezt kivédeni, ha nincs, aki segítsen? Autójavításnál szintén lenyúlják a nőket mindenhol, mert tudják, hogy valószínűleg úgysem értek ahhoz, amit mondanak...

2018. júl. 10. 14:48
 8/17 A kérdező kommentje:
800/db, nem 8000, elírtam, bár a lényegen nem változtat :)
2018. júl. 10. 14:49
 9/17 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van , felárat számítanak ha kutyaszőr egyéb cucc van a gépen . A macerás autókat pl kutyakozmetikusé virágbolté koptatják mert 2-3 óra meló meg sem látszik rajta és a sor meg csak nő . A szárítást részint a gép végzi a visszaszívással másrészt kitárt ajtókkal fél napot kint parkolóba tárolják ... Ezért patkányság plusz díjat kérni . Érdemes maszekba intézni kárpitgéppel egyszerű mosogató zsíroldókkal pl mosószóda . A műanyagok lekenése felesleges és pár csepp ápolóval megoldják . Megyében van több hely de az ismerősök kocsijai meg a jattos kereskedő nepperek előnyt élveznek .
2018. júl. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Minek? Megbeszéltétek, nem? Ezt a kerek összeget meg akár két papírdarabbal is ki tudod fizetni, nem kell apróval meg kis címletekkel tökölni.
2018. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!