Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha átugrasz barátokhoz,...

Ha átugrasz barátokhoz, testvérhez vagy épp áthívnak ebédre, akkor illik vinni valamit?

Figyelt kérdés

Mi a párommal nagy gondot fordítunk erre. Én általában sütök sütit, ha nagyobb vendégségről van szó, ha kisebb, akkor üdítőt, rágcsát és ha olyan, akkor alkoholt is viszünk.

Ellenben nem ez a tapasztalat. Volt, hogy áthívtak minket, és csak az volt, amit mi vittünk. Akkor túlzásba is estünk a 3 üveg üdítővel és a 4 zacskó rágcsával, de kb. mi etettük így a 10 embert.

Amikor testvér hívott át, akkor megbesztük, hogy mivel ő főz, mi visszük az összes innivalót, rágcsát. szerintem ez is teljesen rendben van, egyértelműek a szerepek.

De másik testvért áthívtunk ebédre, és üres kézzel állítottak be.

Pedig mi ha délután kitaláltuk, hogy átmegyünk, akkor mindig vittünk 2 zacskó rágcsát és 1 üveg üdítőt, hogy ne legyen kellemetlen a dolog.

Nem értem már, hogy mit illik, és mit nem, és mikor miből mennyit kell vennünk.

Van egy-egy családtag, akinél van bevált rutin, hogy mit viszünk (egy sütemény és egy üveg alkohol), de nem tudjuk, hogy más esetben akkor mi is legyen?

25+ évesek vagyunk, már minden ismerős dolgozik, szerintem kinőttük a nagyon csóró időszakot. Mi próbálunk jó házigazdák lenni, de mások nem...



2021. márc. 30. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Másokat nem fogsz tudni megváltoztatni...

Persze bevállalhatod, hogy direktben megmondod nekik, hogy hozzatok rágcsát, vagy hozzatok valami innivalót...

De ha ez neked kellemetlen, akkor el kell fogadni, hogy nem hoznak.

2021. márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Aki nem hoz annak én sem vinnék. Ennyi.

De én halál smucig vagyok. :)

2021. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1, igen, lehet ez a megoldás, hogy ezeknek az embereknek a szájukba rágjuk, hogy mit hozzanak. De fordítva is elég lenne, hogy ők rákérdezzenek, hogy mit vigyünk? Nem szégyenlősködnénk, hisz a sör-bor-rágcsa-üdcsi minden összejövetelnél jól jön. :) (Nyilván nem kérnénk mindent, nem az a cél, hogy pl. az ebéd árát bevasaljuk rajtuk.)

2, erre is gondoltunk már...

2021. márc. 30. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Tesómmal sem és a baráti társaságunkkal sem volt soha ez divat. Szerintem ez társasága válogatja.
2021. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!