Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ezt hogy illik befelé nyíló...

Ezt hogy illik befelé nyíló ajtónál? /F

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy régóta gondolkozom azon, hogy hogyan illik előre engedni egy nőt egy befelé nyíló ajtó esetében? Nekem olyankor úgy tűnik logikusnak, hogy kinyitom az ajtót, bemegyek, és megfogom előtte amíg bejön, csak akkor meg az van hogy ugye olyan az elején mintha nem akarnám előre engedni, de közbe csak az ajtót akarom kinyitni neki. Míg ez kifelé nyíló ajtók esetében már az elején egyértelmű hogy neki nyitom ki az ajtót és őt engedem be.


Hogyan illik ezt befelé nyíló ajtók esetében?



2021. ápr. 6. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Lenyomod a kilincset, a zsanér felőli kezeddel belököd az ajtót, majd a karodat kinyújtva azt mondod: parancsolj!.
2021. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha nem akartok beszorulni egy szűkebb ajtóba, vagy kínosnak érzed a szűkös szitut, akkor közlöd a hölggyel, hogy "előre megyek, ha megengedi", és bent tartod meg az ajtót, ahogy írtad is. Általában engedni szokták, mert nekik sem mindig kellemes a pasihoz dörgölőzve beoldalazni.
2021. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is azt a módszert gondoltam, amit #1 ír, próbáltam is alkalmazni az egyetemen. Nem igazán jött be, mivel az egyik bejáratnál olyan nagy és nehéz az ajtó, hogy két kézzel is nehéz kinyitni, nem hogy egy kézzel be lehetne lökni, a másik bejáratnál viszont nagyon könnyen nyílik az ajtó, így viszont a belökéssel orrba vágtam egy kifelé igyekvőt. Szóval én maradok a #2 megoldásánál.
2021. ápr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!