Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy szólítsam? 20L és 60F

Hogy szólítsam? 20L és 60F

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Párom szüleinek megszólításáról kérdeznélek titeket.

Nemrég jöttünk össze, de kiskorunk óta ismerjük egymást a párommal.


Párom édesanyját is gyerekkorom óta közelről ismerem, tanítónő. Most a kisöcsém az ő osztályába jár. Vele igazán jó a kapcsolatom, sokszor beszéltünk, ha én mentem az öcsémért az iskolába. Őt X néninek szólítom és magázom, ő nekem Sziával köszön és mindig becéz.

A párom édesapjának is Jó napot/estét kívánokkal köszönök, ő nekem mindig Kezét csókolom-mal.

Most hivatalos vagyok hozzájuk egy családi ebédre és ha meg kell szólítanom a párom édesapját, nem tudom, hogyan szólítsam, mert még nem volt olyan szituáció, ahol ez megtörtént volna. Egyszer a felesége is Y bácsinak szólította, mikor mondott nekem valamit róla. Csak annyira furcsa lenne őt bácsizni. Az anyukáját is furcsa nénizni, viszont tanítónő mivoltából megszoktam. Mert egyébként mindketten nagyon fiatalosak, elegánsak, intelligensek és legalább 10, de akár 15 évet is letagadhatnának. Anyukája nagyon közvetlen és tényleg jó kapcsolatunk van, viszont apukájával most fogok életemben először hosszabban beszélni. Nem akarom megsérteni a bácsizással, az uram pedig túl távolságtartó számomra.

Szóval, ha az ebéd közben meg kell szólítanom, akkor szerintetek hogyan tegyem meg?

Előre is köszönöm!



2021. ápr. 10. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha amúgyis ilyen kedélyes a légkör, akkor egyáltalán nem gond, ha rögtön az elején szépen megkérdezed, hogy szólíthatod.
2021. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Bele is nyomnám a fejed a spenótba, ha engem bácsiznál, de nem vagyunk egyformák. Kérdezd meg, hogyan szólíthatod, az a biztos. A tanítónő pedig nem ismeri az illemet, ha csendőrpertut alkalmaz.
2021. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A tanítónőknél ez teljesen normális, kisgyerekeket soha nem szoktak magázni.

A leírásból kiderül, hogy ők megszokásból vannak ilyen viszonyban.

2021. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem szólítsd a keresztnevén egyszerűen, de az a legjobb, ha tényleg megkérdezed, hogy hogyan szólíthatod.
2021. ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

#21.00 Egy 20 éves ember már nem kisgyerek. Fel kell ajánlani a kölcsönös tegeződést, vagy tiszteletben kell tartani, hogy időközben a kisgyerek felnőtt, és magázni kell.

Az apukával egyszerűbb a helyzet, mert a kortól függetlenül a nő joga felajánlani a tegeződést, így kérdező ezt kezdeményezheti. Tudom, nem ez volt a kérdés, hanem a megszólítás.

2021. ápr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
Szia öcskös
2021. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mivel az anyukáját több, mint 10 éve ismerem, ezért megmaradt ez a forma. Nénizem és magázom, ő becéz és tegez. Már nem vagyok gyerek, de megmaradt ez a forma. Ő nem fog engem magázni 10+ év ismertség után, főleg úgy, hogy jó, közelebbi viszonyunk is lett. Nekem pedig furcsa lenne hirtelen elhagyni a nénit és tegezni őt.

Talán ha már több éve a családjuk tagja leszek, ez megváltozik.

2021. ápr. 10. 21:12
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek


Akkor az a legtisztább, ha megkérdezem az apukáját, hogy hogyan szólíthatom.

Lehet, hogy mostmár az anyukája is felajánlja a kölcsönös tegezést.

2021. ápr. 10. 21:15
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Mindig magázódj! Várd meg míg nyitnak feléd. Tegeződni? Hát...

Írták, hogy az apukával könnyebb a dolog(?), Te ajánlhatod,hogy egezzen, szerintem az anyukánál is,de nem tegezheted vissza! Ez szerintem maradjon is így.

Nagyon korrekt, ha rákérdezel a megszólítás mikéntjére!

2021. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös:

Nem, nem jól tudod.

Az elsődleges meghatározó a rang, és a megismerkedés körülményei. A kérdező most tulajdonképpen bekerül a családba, és a párja szülei emiatt rangban felette állnak.

Az, hogy a kortól függetlenül a nő joga felajánlani a tegeződést, akkor áll, ha egyenrangú viszonyban ismerkedtek meg, pl. munkahelyen, sportkörben, tanfolyami résztvevőként, stb.

2021. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!