Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha emailt irok vkinek akinek...

Ha emailt irok vkinek akinek van doktoria, de nem orvos akkor hogyan szolitsam meg?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 1. 13:23
A kérdező szavazást indított:
Tisztelt Doktorno/Doktorur?
Tisztelt X Y?
Csá kölök, nem is vagy orvos. 🙃💋👍
10 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, hogyan használja a nevét a mindennapokban. Pl ha a neked küldött üzenetben, amire reagálni szeretnél (vagy ahonnan kinézted az elérhetőségét) ő Dr. Kiss Józsefként adja meg a nevét, akkor így írd a megszólításba is! Ha szimplán Kiss Józsefként hivatkozik magára mindenhol, akkor meg úgy!
2021. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1: egy pszichologusnak irnek. Emailben lehet hozza jelentkezni. Dr. X Y-kent szerepel az oldalon ahol talaltam. Akkor igy fogom en is megszolitani. Eloszor Tisztelt Doktornot akartam irni, de rajottem hogy fura lenne mert nem orvos.
2021. ápr. 1. 13:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Doktornő az egyből orvos doktort sejtet. Írd neki hogy Tisztelt Dr XY, azzal nem tudsz mellélőni!
2021. ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg osszeszed par titulust meg exferjet es fel oldal lesz csak a megszolitas. XD
2021. ápr. 1. 13:40
 5/11 A kérdező kommentje:
3: koszonom a valaszt. Asszem tenyleg igy a legjobb
2021. ápr. 1. 13:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy írnám,hogy Tisztelt Dr. XY.

Így a legegyszerűbb.

2021. ápr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Egyetemista vagyok. Nálunk ugye mindenki Dr. titulussal van és így is vannak feltüntetve, de nem orvosok.

Mi is azt szoktuk, hogy Tisztelt Dr. X Y!


Ahogy az oldalon is szerepel a neve, meg nem rövídítjük a neveket sem, akkor sem, ha 2 keresztneve van.

2021. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7: koszonom a valaszt. Nemtom ki pontozott le es miert. Alapos es reszletes valaszt adtal. Neha fura ez az oldal. :-)
2021. ápr. 1. 17:47
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

Én se.

Pedig amiatt is írtam le így szép részletesen, meg tettem hozzá, hogy ahogy az oldalon szerepel a neve, mert akkor azt a megszólítást kéri.

Van olyan tanárom akinek tényleg ki van írva, hogy pl Dr. Kiss Pista Béla, akkor ő ezt várja el a diákoktól is. Van aki Dr., de csak annyi van, hogy Kiss Pista, akkor csak Kiss Pista.

Ha Dr. Kiss P. Béla, akkor azt írjuk.

De magunktól nem rövidítünk, vagy vesszük el a Dr. címét. Valaki harap erre nagyon. Volt már mikor vissza írtak valakinek, hogy ő nem Kiss P. Béla, hanem Dr. Kiss Pista Béla. Aki ezt zokon veszi már, annak hiába írsz levelet, pláne, ha kérnél is valamit. Van aki persze leszarja, de inkább menjél biztosra.

2021. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel pszichológus, szerintem nem fog fennakadni rajta. Legegyszerűbb: "Kedves/tisztelt Doktornő!" Amelyik neked szimpatikusabb.


(Egyébként pszichológus doktor? Mármint a bölcsész tudományok doktora? Nem lehetetlen, csak kíváncsiságból kérdezem. Nem lehet, hogy pszichiáter?.)

2021. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!