Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mire véljem, hogy egy ismerődö...

Mire véljem, hogy egy ismerődöm felajánlotta a tegeződést, majd utána továbbra is végig magázott?

Figyelt kérdés

A gyerekem tanítónője, nálam jó 20 évvel idősebb nő. Alapvetően magázódik minden szülővel, de nekem volt vele egy hosszabb beszélgetésem a napokban, és a közepén megkért, hogy tegeződjünk, "mert úgy egyszerűbb." Nyilvánvalóan elfogadtam és megköszöntem, majd utána a beszélgetés további részében végig magázott, a végén pedig sziával köszönt el, még külön kiemelve, hogy köszöni a tegeződést.

Erre mi a helyes reakció? Ha legközelebb találkozom vele, akkor tegezzem következetesen, aztán majd megszokja? Amúgy is egy kicsit kínos nekem ez így, mert nem vagyok az a típusú szülő, aki látványosan haverkodik meg bizalmaskodik a pedagógusokkal.

Légyszí az "angolban is mindenki tegeződik" - típusú válaszoktól kíméljetek meg, az eset magyarul történt. :) Köszönöm.



2021. máj. 24. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán hülye. Én nem rég voltam egy állásinterjún egy ismerősöm által és a telefonban a hr-es csaj mondta, hogy tegeződjünk ha már így közös ismerősünk által kerültünk kapcsolatba. Mondom rendben, köszönöm szépen, megbeszéltük a személyes találkozót, viszont amikor megérkeztem sziával köszöntem, erre ő meg jó napot kívánok, meg végig magázódás, viszontlátásra. Még mindig nem értem mi volt ez, nekem ez kicsit ilyen "meggondoltam magam mégis legyen 3 lépés távolság" című dolognak jött le. Te esetedben ha ő sziával köszönt el akkor te is úgy köszönj legközelebb ha találkoztok és meglátod ő hogy fog köszönni.
2021. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Megszokás gondolom, ráadásul nem szóltál neki mikor magázott téged tovább, úgyhogy nem váltott. Lehet az is, hogy úgy értette hogy te tegezd őt nyugodtan. Már egyszer megbeszéltétek és a beszélgetés végén meg is erősítette újra, felesleges ezen kattogni ilyen módon, főleg kínosnak érezni nincs értelme.


Legközelebb tegezd nyugodtan, és ha magáz téged, szólj hogy megbeszéltétek a múltkor a tegeződést, nyugodtan tegezzen ő is. Legrosszabb esetben meg visszatértek a magázódáshoz ha pl. nem emlékszik (amit kétlek), semmi kínos nincs ebben.

2021. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!