Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Süteményt kézzel vagy villával...

Süteményt kézzel vagy villával illik/szoktál enni (bárhol)?

Figyelt kérdés
ápr. 22. 10:56
A kérdező szavazást indított:
Kézzel
Villával
8 szavazat
 1/9 anonim válasza:
100%
villával illik. otthon nem akarok mosatlant igy kézzel eszem, de mindenhol máshol villával. néha linzernél pl kivételt teszek.
ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Villával.

De van pár, amit nem lehet azzal, pl. Isler, macaron. Azokat lehet kézzel.

Otthon, ahogy jól esik.

ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen
ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk puha, tehát nem olyan, mint az Ischler, bár a Wikipédián lévő képen ott a villa is.

[link]

ápr. 24. 10:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy #3 írta: pl. pogácsát kézzel.
ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most komolyan le kell írnom? Cukrászsüteményekre gondoltam... Nyilván nem eszik épeszű ember villával semmilyen pogácsát, vagy hasonlót.
ápr. 24. 14:49
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
#6 Igen, le kell írnod egyértelműen. Lehet átfedés a cukrász-, és a péksütemény között. Cukrászdában is tudsz pogácsát venni.
ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

Én körülbelül így szoktam. Nem nagyon foglalkozom vele.

https://www.youtube.com/shorts/OuEjWCArAYM

ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:

Amúgy szerintem is a süti típusából következik és a "bárhol" sem mindegy, mert elég sokféle helyen lehet enni különféle sütiket.


De például ezt túlzásnak tartom, mint az alábbi videón, hogy még azt is kikötik, hogy felülről nem szabad tartani a villát csak oldalról. Kész vicc. :)

https://www.youtube.com/shorts/mL5sChL62BQ

ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!