Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az amerikaiak miért nem...

Az amerikaiak miért nem otthon mosnak?

Figyelt kérdés

Sok filmben és sorozatban mosodába viszik a ruhákat, olyanok is, akiknek nagy házuk van.

Miért?

Én elképzelhetetlennek tartom, hogy hurcibáljam a ruhákat valahova és haza :D

(A tisztító az más)


2021. máj. 29. 19:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Mert így nem kell mosó- és szárítógép, hely, stb.

Így szokták meg.

2021. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A helyet nem értem, az én fürdőm kb 5 m2 és mégis befér egy mosó-szárítógép 🧐

Sose jutna eszembe lejárni valahova mosni 😑

Vagy lehet h az amerikaiak számára is van érthetetlen kényelmetlenség, amit mi csinálunk? 🤔

2021. máj. 29. 19:20
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Általában azok mennek mosószalonba, akik lakásban laknak, nem a nagy házakban élök. A lakások meg kicsik, nincs lehetöség két plusz gépet betenni.
2021. máj. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
Meg akik öltönyt visznek oda
2021. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4 azért mondom, hogy a tisztító az más.

Én azokra a mosodákra gondolok, ahol ugyanolyan mosógépek vannak, mint nálunk otthon és önkiszolgálóan működik.

2021. máj. 29. 20:21
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Annak is van elönye, az ottani gépekbe rengeteg ruha belefér egyszerre - az egész családé egyszerre - , amíg mos a gép addig elmennek bevásárolni vagy tanulnak vagy találkoznak valakivel, amikor lejár, átteszik a szárítóba, amíg az megy, addig is el tudnak valamit végezni, és utána a tiszta, száraz ruhát vihetik haza.
2021. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#6 nagyon nyakatekert logika lehet az övék...

inkább összeszerveznek mindent, mint pár naponta bepakolni otthon a gépet és kivenni a ruhákat.

Engem kiborítana inkább :D

Nagyon furák :D

2021. máj. 29. 20:29
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Akik önkiszolgáló mosodákba járnak, azok gyakran olyan bérlakásban laknak, ahol nincs hely vagy csatlakozási lehetőség mosógépnek. A másik ok, hogy túl sokba kerülne, sokaknak egyszerűen nem éri meg, nagyon sokára hozná vissza az árát, inkább másra költik azt a pénzt.


[link]

[link]

2021. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
#7 Ne gondold, hogy jókedvükben járnak mosodába. Odaát (is) rengetegen élnek egyik hétről a másikra, olcsó szutyok bérlakásokban, gyerekes családok is. Nekik luxus egy saját mosógép.
2021. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Aki rendes kertes hazban lakik annak van moso es szaritogepe. Nekunk is van de nekunk akkor is volt mikor apartmanban laktunk.

Viszont nem mindenkinek van az apartmanban moso es szaritogepe, sot a regebbi apartmanoknal elofordul hogy hely sincs kialakitva, tehat ha szeretnel akkor sem tudnal venni gepeket oda.

A apartmanoknal szokott lenni mosoda, hogy ha nincs sajat mosogeped akkor oda le tudod vinni a ruhakat kimosni.

A varosban is van tobbfele mosoda, ha az apartmannal nincs akkor oda viszik az emberek a mosnivalot.

Azert nem vesz mindenki moso es szaritogepet mert lehet hogy nagyon keveset most, pl egyedul lakik, raadasul sokat koltozkodik, lehet hogy a kovetkezo helyen mar adnak is gepet(ilyen apartman is van) vagy egy regi apartmanba megy ahol meg hely nem lenne a mosogepnek.


En egyszer mostam ilyen onkiszolgalo mosodaban mert olyat mostam amit nem akartam az otthoni gepbe berakni. Nem egy kenyelmes dolog mert odamesz, beteszed a mosast es kesobb visszamesz vagy ott megvarod hogy lejarjon, utana beteszed a szaritoba, azt is megvarod es aztan mesz haza. Kenyelmesebb otthon mert kozben tudsz mast is csinalni ameddig a mosas megy.

2021. máj. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!