Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben ti mennyi pénzt...

Ilyen esetben ti mennyi pénzt adtatok volna nászajándékba? Kifejtem.

Figyelt kérdés

meg voltunk hivva egy eskuvore, de csak a polgari reszere, az esti lagzira magara nem. a templomi resz utan volt egy kis ‘fogadas’, kepvetites, beszelgetes stb, 1-2 oras program, aztan aki nem volt meghivva a lagzira, az lelepett.


termeszetesen adtam x osszegu naszajandek penzt, de utolag mar sokallom, ugyanis a ‘fogadas’ abbol allt, hogy zacskobol ehettunk sparos pogacsat meg ropit es ihattunk valami dobozbol csapolt bort muanyag poharakbol. az egesz hely enyhen szolva is igenytelen volt, kinti sorpadok, kb semmi diszites, retkes mosdo melegviz nelkul...


szoval igy belegondolva ezert a ‘vendeglatasert’ kar volt annyi penzt otthagynom ugy, hogy a lagzira tulajdonkeppen meg se hivtak.


nincs baj azzal, ha valakinek szukos a koltsegvetese, de egyreszt van egy szint, ami alatt mar inkabb gaz, masreszt meg akkor nem kell ennyi embert meghivni. alapbol nem tul kozeli a viszonyom a parral es ugy ereztem, engem meg egy csomo mas embert is csak azert hivtak meg, hogy naszajandekot kapjanak.


tehat szerintetek itt kb mennyi penzt kellett volna otthagyni ezeket figyelembe veve?



2021. jún. 9. 12:36
 1/8 anonim válasza:
100%
Hát én így max 10 ezret adtam volna, ha ők sajnálják a kaját akkor én is a pénzt. Ezt soha nem értettem, a felét meghívom enni meg ünnepelni a másik felét meg nem?
2021. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Őszinte leszek: én el sem mennék így, hogy nem vagyunk olyan viszonyban, hogy a lagzira meghívjon. (Más, ha nincs is lagzi, max. egy vacsora a családdal.) Csak azért nem akarnék ott lenni, hogy nászajándékot adjak és időt pazaroljak az életemből.

Ha mégis másként döntöttem volna, és ennyire borzasztó igénytelen helyen vendégelnek meg, akkor biztosan semmit nem adok. Hívjanak annyi embert, akiket tisztességesen el tudnak látni. Ez nem fogadás.

2021. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
10000Ft-ot
2021. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
mi egyszer csak a templomira voltunk meghívva, nem adtunk semmit
2021. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
20k
2021. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. A ropit a buszra költött pénzedért kaptad.
2021. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ez meg milyen dolog hogy a lagziba nem hivnak csak az eskuvore?

En el se mentem volna

2021. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem adtam volna. Az teljesen más helyzet lett volna, ha szegények, és csak lőrére meg száraz pogácsára telik nekik. De így? Meg elég undi dolog megkülönböztetni a vendégeket. Vagy hívjon meg mindenkit tisztességgel, vagy senkit.
2021. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!