Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit szóltok, hogy tévében...

Mit szóltok, hogy tévében nőket általában a keresztnevükön szólítanak/emlegetnek hivatalos témák esetén is?

Figyelt kérdés
Mondjuk meghívnak egy magas beosztású nőt, őt is csak pl. Katalinnak szólítják. Az a gond, hogy nincs olyan, mint az angolban a Ms. Smith, legfeljebb Kovács úrnő lehetne, de azonnal röhögésbe fordulna a műsor. Ez a magyar nyelv hiányossága, és nem értem, miért nem lehet erre kitalálni valamit évszázadok óta, bár nem vagyok nyelvész.
2021. jún. 29. 13:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
"Mondjuk a <pozíció> asszony (pl. miniszter asszony) egy fokkal jobb, bár bizonyos kor alatt elég hülyén hangzik ..."
2021. jún. 29. 17:51
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hangzik hülyén. Ez a munkája, a megszólítás pedig ezzel jár.
2021. jún. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott egy lehetséges megoldás, ha nem pont "miniszter asszonyról" van szó, ha a nő teljes nevét kimondanák, máris nem lenne olyan bizalmaskodó, mit gondol, Kovács Mária?
2021. jún. 29. 19:51
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem inkább ez lenne a kellemetlen, senkit nem hívnak egy beszélgetés közben a teljes nevén
2021. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A pozíció+asszony megszólítás a helyes, a kor lényegtelen. A keresztnéven szólítás béna.
2022. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!