Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért helytelen sok sikert...

Miért helytelen sok sikert kívánni?

Figyelt kérdés

Röviden: Voltam ma vezetni, és az utánam jövő diáknak épp akkor kezdődött a járműkezelési vizsgája. Én meg mondtam neki, hogy sok sikert - erre az oktatóm azt mondta, hogy ilyenkor egy kalap "kulát" szoktak kivánni, nem sok sikert.

De miért?

(Ne értsétek félre, nem az oktatómmal van gondom [bírom :D], hanem nem vágom az etikettbe ezt a dolgot)


2010. aug. 27. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de tényleg nem szoktak, viszont szerintem udvarias, előzékeny ember az etikett szerint nem kíván egy kalap szart a másiknak, ez csak valami ostoba beteges babona, én nem szoktam szart, meg lábtörést kívánni sosem, csak szerencsét.
2010. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ugyanígy vagyok... főleg a "göncölszekérnyi szar"-kívánással

Eléggé... érdekes szokás :D

2010. aug. 27. 17:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Babona, semmi több. Én nem hiszek ilyesmikben :)
2010. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is az egyenes beszédet szeretem, egy komoly emberhez jobban illik, mint a babonás jópofizás.
2010. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt még nem hallottam, hogy nem illene, de a babona szerint balszerencsét hoz. Ilyenkor amit kívánsz, annak az ellenkezője teljesül be.

Ezért szoktak a színészek egymásnak előadás előtt kéz és lábtörést kívánni.

A kalap kulát még nem hallottam.

2010. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi finomítva csak annyit mondunk :Egy nagy kalappal! Persze ugyanazt jelenti, de mégis felvállalható mondat magasabb körökben is.
2010. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Jöhet még
2010. aug. 27. 21:50
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Erről eszembejutott Kőhalmi, aki egyik részbe azt mondta, hogy a fiú azt kiáltotta utána, jókívánság gyanánt: "Folyjon ki a véred!"
2010. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:D
2010. aug. 28. 11:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem idétlenül közelítette meg az oktatód a "problémát", - mindenkinek szíve-joga, hogy miként fejezi ki jókívánságait embertársának.

- Én például azt vallom, hogy semmi szüksége szerencsére egy vizsgára felkészült diáknak, - mégis "kicsúszik a számon" néha a jókívánság eme formája, de inkább sikereket szoktam kívánni.

2010. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!