Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyenek a törökök? Hogy...

Milyenek a törökök? Hogy állnak a magyarokhoz?

Figyelt kérdés
Egy igeig Törökországban fogok élni ezért szeretném tudni.Van olyan dolog amit nem szerencsés csinálni?
2008. dec. 9. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tapasztaltam, hogy barátságosak és kimondottan szeretik a magyarokat, emlékeznek a 150 éves "vendéglátásunkra" de komolyan, nem vicc. Ha kiderül, hogy magyar vagy telejsen másképp kezelnek mint más országokban élő embereket, még ha turista is.
2008. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Így van ahogy előttem írták, imádnak bennünket, úgy hívnak, hogy a leg-nyugatibb rokonaik vagyunk!

Nagyon sokan beszélik konyhanyelven a magyart! (Isztambulban)

Irigyellek, hogy ott élhetsz :)))

2008. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem Török orszàgban élek,de abban az orszàgban ahol vagyok,rengeteg a török bevàndorlo.

Nos:

Baràtsàgosak,ez igaz,de nagyon sok köztük a muszlim,és ök nagyon hagyomàny tisztelöek,vallàsosak.

Nem szeretik ha egy nö rövidben màszkàl,majd meglàtod,legtöbbnek kendö van a fején^.

Nagyon nagy zenekedvelöek.

Büszkék a sajàt zenéjükre.

A férfiak azok szeretik ha ök a férfiak a csalàdban.(Àltalàban övökö a döntö szo)

Étel:

Legtöbben nem fogyasztanak disznohust,söt megvetik(a muszlim vallàsuak)

Viszont nagyon finom az ugynevezett Kebap,dürüm(gyorsbüfés étel)

De a sajtjuk is nagyon finom,az édességek kifejezetten édesek(àltalàban a méz a föszereplö)

Mit ne csinàlj?

Ne legyel hivalkodo,feltünö,ne legyél félig meztelen.

Mosolyogj sokat:))))))))))))))))

2008. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Életrevaló,vendégszerető nép,igaz,hogy a muszlim,az uralkodó vallás,de élnek keresztények is közöttük (de toleránsak velük,mivel nem fundamentalista országról van szó).De a lazább muszlim gyakorlása a jellemző,ami annyit tesz,hogy a nőktől elvárják a felöltözöttséget,de nem a túlöltözöttséget!Nem ragaszkodnak úgy a szunnákhoz (prófétai hagyományok),mint a Közel-Kelet illetve az iszlám országok java része,de bizonyos etikettnek meg kell felelni.

Csak azért írom le,mert azért vannak furcsaságok.

Ha jól tudom náluk is (a vallás és a hagyományok miatt) tilos a meztelen felsőtestet mutatni férfiaknak is,illetve a talpat mutatni idegen előtt.Ez komoly sértésnek számít (de lehet,hogy inkább az arabokra jellemző).Ez utóbbiba nem vok biztos.

Kellemes ott tartózkodást!

2008. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A törökök nagyon kedvesek a magyarokkal.

Amúgy már nem annyira tisztelik a vallásukat, pl. Izmirben.

Ők is haladnak a korral :)

De természetesen még vannak hagyománytisztelők :)

Nagyon jó lehet neked, én is kimennék :)

2009. júl. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ha be akarsz menni egy múzeumba, akkor is mondod, h magyarisztán, magyar, akkor előre fog vinni,


az egyik ismerősöm mesélte, hogy nagyon kedvesek a magyarokkal, mert mi, ők, a japánok és a koreaiak jöttünk egy helyről, belső-ázsiából, és ezért a rokonaiknak tekintenek bennünket

2010. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
törökül a magyar 'macar' (ejtsd: mádzsár)
2010. júl. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!