Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egészségügyi központba...

Ha egészségügyi központba mentek (vizsgálatra, leletért) az adott rendelés várórészében szoktatok köszönni az ott várakozó betegeknek?

Figyelt kérdés

Nyilván ahol csak keresztül mentek, ott nem köszöngettek, de ahol ti is várakozni fogtok, ott köszöntök?

Nálunk a folyosón több rendelés előtt is el kell menni hogy pl. a szemészetre, vagy az ultrahangra eljuss. Ott végigmegy az ember. De amelyik rendeléshez mégy, az ott várakozóknak köszönsz amikor odaérsz és amikor elmégy?


2021. okt. 19. 08:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan ismeretlen emberekről beszélek, nem olyanokról akiket személyesen ismerünk és amúgy is köszönnénk nekik.
2021. okt. 19. 08:09
 2/7 anonim válasza:
100%
Igen, ahová megérkezem, ott köszönök.
2021. okt. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Igen, mindig szoktam köszönni.

De szerintem ez nagyon megoszló, mert azt vettem észre, hogy van aki köszön, van, aki nem. Szerintem egyik sem baj, aki nem köszön nem feltétlen bunkó, csak szeretne háttérben maradni, félénk, vagy épp nem érzi, hogy neki köszönnie kellene.

2021. okt. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Ahova én járok, az egy k*va nagy épület, igazából emeletenként 4 szakrendelés, ennek a négynek egy térben van a "váróterme", de tényleg hatalmas tér. Nincs meg a várakozásnál a "terem" vagy a "csoport" érzés. Ott senki nem köszön senki idegennek.
2021. okt. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

A folyosón menetelve nem szoktam, de a váróba

megérkezve, vagy onnan elindulva igen.

És szerintetek az orvosoknak kell köszönni? Nálam az volt, hogy megérkezett az orvos (be az utcáról), én ott ültem, de nem köszönt nekem. Ő férfi, én nő. Aztán már jött visszafelé a folyosón orvos szerkóban, az ott ülő idős bácsinak előre köszönt, jött tovább, nekem meg egyáltalán nem (így másodszorra sem). És így már én se akartam neki. XD Olyan fura volt. Sztem neki kellett volna köszönnie nekem, amikor bejött az utcáról.

2021. okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Ahol 5-6 ember van, ott igen, ahol több, ott nem.
2021. okt. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Ahol még kezelhető mennyiségű ember van, ott igen. De egy nagy egészségügyi komplexum, hatalmas terekkel és több tucat emberrel nem indokolja nálam a köszönést. Viszont amennyiben tényleg pár emberről és kisebb helyről van szó akkor az összetételtől függően „Jó napot kívánok! Helló!“
2021. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!