Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek étteremben...

Mi a véleményetek étteremben való társasjátékozásról? Várakozás közben.

Figyelt kérdés

Enyhe családi vitatkozás, beszélgetés alakult ki, amikor múltkor ez szóba került az egyik étteremben, miközben vártunk az ételre. Teljesen eltérő nézőpontok és vélemények kerültek elő családon belül is.


Ki mit gondol erről? Légyszi ne pontozzuk le egymást, köszi!


Direkt nem írok pontos társast, vagy éttermet, mert a beszélgetés egy része arról is szólt, hogy van aki szerint bizonyos típusú játékoknál/éttermeknél még belefér/már ne fér bele. Kinek hol a határ, ha van?



2021. nov. 21. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Amíg nem zavartok senkit és nem akadályozzátok a pincért a munkájában (például azonnal le tudja tenni az ételeket, nem kell percekig várnia, amíg elpakoltok mindent), addig szerintem nem probléma. Egyedül a nagyon elegáns éttermeknél illetlenség szerintem.
2021. nov. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát nekem sose jutott volna ilyen az eszembe, de végülis, miért ne... Csak tényleg ne akadályozza a pincér munkáját.
2021. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Gáz
2021. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Amely éttermekben van társas vagy írják pl. neten (iylet láttam már), hogy szívesen várnak társassal/gyere társasozni, ott egyértelműen lehet. Más esetben én inkább beszélgetnék a családommal.

De szerintem pl. egy kártyajáték is más, mint egy általában többórás, nehezen elrakható monopolyba belekezdeni vagy épp egy helyigényes, zavaró pl. activitynél mutogatás vagy hangos pl. Tiktak bummban a bomba felrobbanása játék, ami a többi vendéget zavarhatja.

Ha egy jó (viszonylag előkelő) étterem, akkor viszont semmi sem elfogadható.

2021. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem semmi baj sincs vele. Mi a családdal az "Adj király katonát" nevű társasjátékkal szotuk elütni az időt, amíg várunk a pizzára.
2021. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van nekik társas a vendégnek szórakoztatására, akkor lehet. Ha nincs, vinni szerintem gáz.

Most mondjuk a korona miatt tuti sokan kidobták vagy elrakták őket egy időre.


Vannak kifejezetten erre berendezkedett klubbok, rpg/társas/kártyás helyek ahol lehet jókedvvel-bőséggel vonyítani mint egy goblin, mehet a Magic, a DnD, a Warhammer, a Cards Against Humanity is.

Ha ilyen programot akarsz szervezni, érdemes ilyesmi helyen asztalt bérelni.

Általában árulnak valami rágcsát, teát, kávét, plusz kockát is.

2021. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom, de nem ez volt a kérdés :) Olyan helyzet alakult ki, hogy épp volt nálam pár társas és innen jött a diskurzus. Én azon az állásponton voltam, hogy amíg nem zavarjuk a vendégeket, pincérek munkáját, addig belefér, bátyám szerint akkor se. A társaság többi része vegyesen vélekedett, és végül inkább erről beszélgettünk társasozás helyett :p Nem volt egy előkelő étterem, inkább ilyen tipikus magyaros vendéglő a Mátrában. Ez is előkerült, hogy mondjuk más egy Michelin-csillagos étteremben felcsapni az asztalra egy Nemesist (meg nyilván az semmilyen étteremben nem fér bele), mint egy gyrososnál.
2021. nov. 21. 23:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy prágai Burgerben! láttam két sakkozó embert. A kutya nem törődött velük, pedig az gyorsétterem.
2021. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sakkozni régen az emberek kávéházakba jártak itthon is. Szerintem normális játszani, ha nem nagy helyigényű a játék és nem frakkos a pincér. ;) Vannak is ezt támogató éttermek. Van, ahol direkt utaznak is arra, hogy kreatívan elfoglalják a vendégeket valamivel, hogy kevesebbnek tűnjön a várakozás. Veszprémben a várdomb alatt is van egy ilyen laza, menő étterem, ott színező volt a tányéralátéten és adnak hozzá színes ceruzát.
2022. okt. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!