Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » UK-ben, Franciaországban...

UK-ben, Franciaországban nyitottabbak vagy távolságtartóbbak az emberek mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Alapvetően azt mondják hogy Németországban is UK-Ben és Franciaországban is nyitottabbak mint nálunk. Nem annyira mint az USA-ban de UK meg Franciaország állítólag közel van ilyen téren az USA-hoz és nyitottabbak a németeknél is. Ennek ellenére mégis sokan írták itt gyakori hogy, hűvösek távolságtartóak stb... Ezt milyen értelemben értik? Állítólag UK-Ben is hasonlóan mint az USA-ban simán beszélnek egymással idegenek stb... és nem néznek annyira hülyének mint Magyarországon ha hozzászólsz egy idegenhez. Igaz ez az USA-ban is csak felszínesen van na de akkor is. Csak a felszínen mérhető (vagy is nem mérhető de az az ami egyértelműbb lehet) hogy mennyire nyitottak átlagban egy adott országban, nem? Melyik országban a legnyitottabbak az emberek a 3-ból?

2021. dec. 18. 18:25
A kérdező szavazást indított:
Németország
UK
Franciaország
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
17 éve élek Angliában. Itt kint hűvösek, távolságtartóak az emberek. Ami sokat változott az útóbbi években az, hogy nagyon közönyösek, és lüteledősek lettek
2021. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ez mit jelent? Állítólag az USA-hoz hasonlóan könnyebben beszélnek egymással idegenek és nyitotabbak. Mihez képest hűvösek és távolságtartóak és milyen értelemben?
2021. dec. 18. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
UK-ban élek, itt inkább távolságtartók, de cserébe kevésbé bunkók Magyarországhoz képest.
2021. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Wiltshire megyében nem jellemző, hogy könnyebben beszélnek egymással idegenek, sőt! Ha egy idegen férfi megszólít egy idegen nőt, csak a rosszat látják, és jön a "veszekedés". Fordított helyzetben ha egy idegen nő szólítaná meg az idegen férfit, akkor vagy nyersen válaszolnak vagy "valami másra" gondolnak. Olyan 15 évvel ezelőtt még kedvesek voltak, kicsit barátkozosak is. De ma már nem. Tól sok lett a bevándorló ( igen, én is az vagyok) , egyre jobban utálják az angolok a bevándorlókat, persze látszatra adnak, de valóságban lenézik őket. ( nem hiába szavaztak az unió kilépésére) Egyre több gondok vannak, egyre több a munkanélküli, és egyre több a drogos emberek látványa is. Ez adja azt is, hogy barátságtalanok, kedvtelenek, és nem nyitottak. Anglia hatalmas. Én Wiltshire megyében ezt tapasztalom. Baleseti helyszínelőként elég sűrűn látom/ hallom az ellenségeskedést egymás iránt.

2021. dec. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es De Magyarországhoz képest èrted? Csak mert 15 év alatt az ilyesmi nem igazàn változik, a közhangulat változhat de ha ott kultúràlisan normalizáltabb Magyarországhoz képest az idegenekkel való kommunikáció ès az extroverzió akkor ezen a köuhangulat sem vàltoztat. A barátságossággal pedig az a fajta “nyitottsàg“ (csak mert nem találtam jobb szót) amire én gondolok nem függ össze. Simàn csak UK a többi Európai országhoz képest jobban követi az Amerikai mintákat feltèteleztem. Szerintem jobb szó a kifelé forduló bár ez sem egészen ugyanaz de csak arra gondolok hogy a magyarokhoz képest kultúrálisan is befeléfordulóbbak is és visszafogottabbak, mèg halkabban beszélnek egymással is az utcán stb...? Vagy simán csak barátságtalanabbak de kevésbé zárkózottak?
2021. dec. 21. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!