Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyen legyek távolságtartóbb?

Hogyen legyek távolságtartóbb?

Figyelt kérdés

Azon kaptam magam mostanában hogy eléggé barátságos ember lehetek, mert sok idegen ember kezdeményez beszélgetést velem. És amúgy ezzel általánosságban nem lenne bajom, csak néha attól félek hogy rossz szituációba fogok keverni.

Például ma vettem valamit egy szupermarketben,amikor egy nő felajánlotta hogy segít kifizetni nekem, mert azt hitte hogy nincs nálam elég pénz. Udvariasan elutasítottam őt, és kifizettem az árukat. Na de annyi a lényeg hogy amikor a buszmegálló felé sétáltam ugyanarra mentünk, és ekkor azt mondta nekem hogy nincs pénze buszjegyre. Ezután kölcsön akart kérni tőlem 200 ft-ot "buszjegyre". Természetesen nem adtam pénzt kölcsön, hiszen ennyire naív azért nem vagyok. Megmondtam neki hogy nem tudok pénzt adni. Viszont a történtek nagyon zavarnak engem mert alapjában véve nem vagyok határozott ember, és nem szeretnék ilyesmik miatt bajba kerülni. Ezért azt szeretném kérdezni, hogy hogyan kerüljem az ilyen szituációkat? Vagy legalábbis hogy ne próbáljanak meg átverni az emberek?



2021. jún. 25. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Várom én is a válaszokat!

Olyanokat megmernek kérni tőlem az emberek, hogy a pofám leszakad.:D


Túlságosan jó emberek vagyunk.:P

2021. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Némi határozottsággal. A fellépéseden kellene változtatnod. Az ilyen emberek azoknál próbálkoznak, akiken látják, hogy határozatlanok.
2021. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Hát igen, sajnos így működnek a dolgok :D

#2 Köszi a választ. De hogy legyek határozott?

2021. jún. 26. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!