Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem tudnak már az emberek...

Nem tudnak már az emberek magázódni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Munkahelyemen rengeteg emberrel, "ügyféllel", vendéggel tartom a kapcsolatot. A "kultúrában" dolgozom, fehér ing, zakó, udvariasság.

És amikor korombeli, vagy nálam fiatalabb egyének lépnek be az ajtón, egyszerűen nem bírják ki, hogy ne tegezzenek. Látszik, hogy zavarba is jönnek tőle egy pillanatra, de kínszenvedéssel tudnak csak magázni.

Az idősebbek tudnak.

A fiatalabbak az idősebbekkel szemben tudnak így viselkedni kényelmesen.

De két felnőtt ember, akik fiatalok, már nem.


Én sem vagyok sznob, nyilván nem magázódom a kollégáimmal, vagy sörözés közben, de a munkakörnyezet megköveteli ezt a formát. Nekem ezzel nincs problémám, alapvetően szeretek magázódni. És nem is arra vonatkozik a kérdés, hogy más szeret vagy nem szeret.

Valójában azt látom, hogy egyszerűen nem is tudnak.



2021. dec. 30. 12:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
22%

hú basszus, azt 5-ös boomer kioktató litániát, te jó ég..ne haragudj, de nem tudom, ki a bánat kérte, hogy elkezdd nevelni a válaszolókat. mit nem értesz?

leírta a válaszó, hogy ma már természetes tegezés, viszont sokszor nehéz eldönteni, mert ránézésre nehéz eldönteni stb.

sztem sem nem kért arra, hogy játszd itt tanárnőt vagy h te legyél hozzászólók okostoják nagyszülője. komolyan, az agyam eldobom, milyen sötét emberek vannak.

ha midnenképp nevelni akarsz, ajánlom az 50 felettiek, ugyanis - hozzád hasonlóan - nem igazán érzik, hol a hol határ, meg mintha kissé gyengék lennének nyelvekből, informatikából meg már pár dologból.

-

egyébként az a tegezés való nyafogás is baromira unalmas már. nálunk a mérnöki irodában szinte mindenki tegeződni akar velünk, és nem zavar minket, kivéve pár 50 felettiek.

viszont hogy is mondjam...néhány besavanyodott eladó/raktáros/boomer folyton vinnyog, h őt márpedig magázzák..kicsit olyan, mint ha egyszerűen frusztráltak lennének.

2022. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
17%

Ez tegeződés-magázódás dolog megint csak kiváló arra, hogy a frusztrált magyar átlag proletár (ezt nem a kérdezőre értem) fel tudjon valamin háborodni.

Nyilván én se tegeződöm elsőre senkivel, de például fogorvosnál szó nélkül átváltott mindkét asszisztens tegezésre, amit nem bántam, ahogy irodában is elég ritka, hogy bárki magázzon.

Aki ennyire rá van pörögve erre témára, annak ajánlom, hogy fogyjon le, találjon valami normális hobbit, amitől lehiggad.

Az meg külön vicces, hogy mennyire szeretik az emberek a fiatalokat szidni. Egy olyan országban, ahol az idősebb generációból szavaztak legtöbben a mostani a kormányra, ahol az idősek nagy része kéretlenül utasítgat, tanácsokat osztogat stb. Ebben országban a legkevesebb gond pont a fiatalokkal van.

2023. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!