Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyszerűen utálok magázódni,...

Egyszerűen utálok magázódni, más is így van ezzel?

Figyelt kérdés

természetesen nem feltétlen arról beszélek, amikor hivatalos helyre megyek, ügyet intézni vagy orvoshoz, de pl. Ha egy fiatalabb valaki ül az önkormányzatnál vagy postán, bankban, akkor annyira nem jön a számra a magázódás... , Meg itt nem is arról van szó, hogy mindenkit letegeznék... de egyszerűen nekem a magázás annyira személytelen és nagyon távolságtartónak érzem.

A tiszteletet enélkül is meg tudnám adni.


Ti hogy vagytok ezzel?



2020. júl. 17. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek, és megfigyelésem alapján azok akik szeretnek, jópofák:D és jókat tudnak a szakálluk alatt mosolyogni:DD
2020. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Én sem vagyok oda érte...
2020. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem semmi bajom nincs vele.
2020. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Én is szeretek.


De ha nem szeretnék, akkor sem lehet kiiktatni. Nagyon sok olyan élethelyzet van, ahol muszáj, másképp bunkónak tartanak.

2020. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

A magyar nyelvben kétféle társalgási forma van. Ahol így van, az egyik (a tegeződés) a fiatalosabb, bizalmasabb, közvetlenebb. Értelemszerűen a másik kevésbé. Ettől még mindkettő stílusa lehet ocsmány és jópofa, komoly és vidám, sőt meghitt is. Sok függ a gesztusoktól hangsúlytól, egyszóval a metakommunikációtól. A kétféle lehetőség egyszerűen nagyobb lehetőséget ad.


Jellemzően a fiataloknál természetes a tegeződés. 70-100 éve még családok tagjai is magázódtak egymás között, az volt az elegáns. Azok tegeződnek, akik nyitottak, vidám beállítottságúak, ez természet kérdése. A zárkózottabb emberek inkább magázódnak, e-mögé nem kell semmiféle megkülönböztetést képzelni, egyszerű stílus. Jobb, ha valaki mindkettőben elég otthonosan mozog.

2020. júl. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
Én eleve nem értem, miért van külön tegezés is, magázás is, miért nem elég csak az egyik. Eldönteni is nehéz néha, és a társalgást is megnehezíti. Elég lenne csak a tegeződés. Amúgy nem vagy egyedül, kedves kérdező, sokan osztozunk a véleményedben és egyre többen leszünk.
2020. júl. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Én is utálok magázódni. De én nem is vagyok jó pofa. Mondjuk rossz arc sem.
2020. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Én pont a magázódást preferálom inkább.
2020. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mustafa33 ***** válasza:
70%
ez már hanyadik változata ugyanannak a kérdésednek????
2020. júl. 18. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most tettem fel ezt a kérdést először.
2020. júl. 18. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!