Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aktív, megmondós vagy vagy...

Aktív, megmondós vagy vagy passzív, elszenvedős?

Figyelt kérdés

Két példa:

1. pár napja egy jónevű teázóban jártam a barátaimmal, ahol nehezen tudtunk a hangzatos teaköltemények közül választani, előre összefutott a szánkban a nyál. Aztán nagyot csalódtunk. Mintha többször öblített filterből készültek volna, gyengék, erőtlenek voltak mind. A leírtakat nem leetett érezni bennük.

Mikor jött a felszolgáló a számlával és kérdezte hogy ízlett, én mondtam, hogy ha van kinek továbbadni, akkor nagyon ízetlenek, nem ilyenre számítottunk. Később egyik barátom megjegyezte, hogy rám számított. (Ő miért nem mondta?)

2. Ma a vonaton két nő mögött ültem, körülöttünk senki. Egyszercsak az idősebb bekapott egy cukorkát, az összecsavart papírt pedig egy hirtelen, alig észrevehető mozdulattal hátradobta a lábam elé. "Ez mi?"-csúszott ki a számon. Mikor az öregasszony hátranézett, hozzátettem: "Valami leesett" - mire morcosan fölvette.


Ti mennyire vesztek részt aktívan a mindennapi történésekben?


Érdekelnének részletek, példák is.


2010. szept. 14. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Láttad már az Akaratlanul(svédül De Ofrivillga) című filmet? Nem ugyanaz, mint amiket te leírtál, de ez a film jutott eszembe az ilyen hétköznapi "kisebb" dolgokról...


Az első esetben én megmondtam volna nekik, hogy mi volt a baj a teával, persze nem bunkón, hanem teljesen normálisan. Ha tudják, hogy mi a baj, lehet, hogy a továbbiakban jobban figyelnek rá és nem fordul elő többé ilyen probléma.

A második esetben szerintem megkérdeztem volna, hogy "ez mi?", vagy hogy "valamit leejtett", ha morcos, hát morcos, de ha tényleg láttam, hogy direkt dobta hátra, akkor felőlem lehet az. De csak akkor, ha tényleg direkt dobta hátra, nem akkor, ha véletlenül kiesett a kezéből vagy valami, az mindenkivel megeshet.

2010. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*A film port-on: [link]
2010. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem láttam a filmet. Van valami jó sztorid:-)? (Direkt dobta.)
2010. szept. 14. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Megnézhetnéd a filmet, ilyen hétköznapi dolgokról szól. Nem akciófilm, de azért elgondolkodtató. Jó sztori nem jut eszembe, ha esetleg eszebe jut egy, majd leírom :)


első

2010. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel ki mit csinál, elvagyok jól magammal, de ha valami van ami nekem nem tetszik, árt nekem, más a véleményem akkor odaállok és megmondom.
2010. szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én "megmondós" fajta vagyok, szoktam szólni, ha otthagyják a kutyaürüléket, ha a cigicsikket az utcára dobja, miközben tele van kukával a belváros, ha részeg tinik rágyújtanak a buszon, vagy a biciklis leszorítana a járdáról, mintha nekem kellene az úttesten tartózkodnom... Nem szoktam magamban fortyogni napokig, inkább rögtön rápirítok a suttyókra, aztán nem foglalkozom tovább az esettel. Tudom, hogy aki bunkó, az is marad, nem lehet őket "megnevelni", de legalább tudatosuljon már bennük, hogy másokat zavar az általa természetesnek hitt udvariatlan/gusztustalan/durva viselkedése.
2010. szept. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én csendes, sorozatgyilkos típus.
2010. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is a csendes pszichopata típusba tartozom. Jól elvagyok magamban...egy ideig. Utána meg minden kijön belőlem, és szinte robbanok. :D

Van, amikor nagyon ideges leszek egyetlen dolog miatt is, és visítok, viszont van, amikor olyan sokáig tűröm a nekem nem jól eső dolgokat, hogy a végén saját magamban okozok kárt... :S :/

2010. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
na, ezért szólok én inkább másoknak:-).
2010. szept. 16. 10:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Úúúúú, a legjobb kérdés!!! 36 nő, világéletemben extra konfliktuskerülőnek neveltek. Hát, nem jó ez így, gógyizok is rajta eleget, folyamatos (és igen lassú ;) ) fejlődés alatt állok.
2012. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!