Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha nekem csak passzív tudásom...

Ha nekem csak passzív tudásom van, mihez kezdjek vele nyelvvizsgáig?

Figyelt kérdés

Szinte bármilyen szöveget megértek angolul, pl. regényeket olvasok, és hangoskönyveket hallgatok, de szótár használata nélkül képtelen vagyok a levélírásra, és alig bírok megszólalni :/ Képtelen vagyok az önálló szövegalkotásra, főleg verbálisan :(

Középiskolában pocsék volt az oktatás, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy nem is volt, ott is önállóan kellett felszedni valamit magamra angolból. Ennek már három éve. Három éven át meg sem szólaltam angolul, mert nem voltam olyan szituációban, csak olvastam és olvastam. Most már eljutottam oda, hogy magamban gyönyörűen, helyesen ki tudom ejteni a szavakat, de élőben nem jön a számra, szóval még az ejtésem is leromlott, korábban teljesen korrekt volt :(

Szeretem ezt a nyelvet, és passzívan simán megy (olvasás, hallgatás). Ha már ennyi energiát belefektettem, és élvezem is, jó lenne letenni a nyelvvizsgát.

Néztem nyelviskolát, de ha meg is lesz rá a pénzem, akkor is feleslegesnek tartom – ugyanis azért kellene fizetnem, hogy olyan dolgokat tanuljak, amiket már rég tudok, nincs külön olyan emberek számára tanfolyamuk, mint amilyen én vagyok, nekem csak a beszédet kellene gyakorolni, de azt nagyon-nagyon, a nyelvtant, szókincset nem.


2011. jan. 30. 05:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre egy módszer van: el kell kezdeni a gyakorlatban használni. Az internet korában ez nem is nehéz. Van ezer angol nyelvű fórum, chat, ismerkedő oldal, ahol aktívan használhatod. Az elején persze nehéz lesz, meg szótárazol majd, mint a güzü, de pár hét, és a passzív tudásodból aktív lesz.
2011. jan. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én vidéki nagyvárosban élek, és itt van olyan angol és német óra, ahol csak beszélnek.

Szerintem érdeklődj a lakóhelyed közelében, hátha indul ott is valamilyen társalgási tanfolyam.


Egyébként az is segít, ha otthon a mindennapi tevékenységeidet angolul fogalmazod meg.

Pl. most felkelek, kimegyek wc-re, megmosom a fogam... főznöm kell, elfogyott a krumpli, boltba kellek menni,... nagyon rossz kedvem van, összevesztem a barátnőmmel..stb.


Most nem tudom neked angolul leírni (németes vagyok), de gondolom érted mit akarok mondani. Először egyszerűbb majd bonyolultabb mondatokkal kimondod hangosan a gondolataidat, miközben otthon csinálod a mindennapi teendőidet.

Először kicsit hülyének fogod érezni magad, aztán megszokod, és automatikussá válik a végére hogy az adott idegen nyelven fogalmazod meg a gondolataidat.

Elvileg akkor jó, ha már nem fordítasz magadban, tehát alapból az adott nyelven gondolkodol. Nekem ehhez még gyakorolnom kell. ;)


Nekem segített, hogy a cicámnak mondom ezeket, és akkor nem érzem magam olyan hülyén, hogy magamban beszélek. A cicám szerintem már jobban tud németül, mint én.

2011. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tudnál hangosan olvasn? Felolvasni, kimondani a szavakat.

És javaslom az éneklést. Válogas dalszövegeket, amiket értesz, szóról, szóra, és az énekest utánozva énekeld ezeket odahaza. És az előttem szólók is nagyon jó tanácsot adtak.

2011. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Aprohirdetesekben (pl pesti estben is) vannak nyelvoktatasrol szolok, ahol anyanyelvi beszelok vallalnak orat, veluk megbeszelhetned, hogy csak a beszedre alljatok ra.
2011. jan. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, nemrég kezdtem levelezni angolul.

Néha fórumozok is, de a kiejtést nem nagyon tudom senkivel se gyakorolni.

A levélírás szerintem tökjó nyelvvizsgához, mert pl. megírom benne a mindennapjaim, mit csinálok, mi érdekelt, hol voltam, nyelvvizsgán is ilyesmi témakorök szoktak lenni.

Német nyelvvizsga előtt németül írtam naplót, lehet most majd angolul fogok :)

Bár az meg azért nem volt olyan jó, mert rajtam kívül más nem olvasta, így a baromságokat se javította.

(mondjuk levélben/fórumon se javítjuk egymást, de ott legalább látom más angolját is.)

2011. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi :) A levelezőtárs-keresés mennyire komoly? Egy ilyen kapcsolatot általában sokáig fenntartanak? Ill. nincsenek rosszindulatú emberek? :) És érdeklődés alapján is meg tudok ismerni embereket? Nekem ez egy jó megoldásnak tűnik, és a naplóírás is - köszönöm!

A beszédre meg nincs ötletem... Három nyelviskolát néztem meg (London Style, Comenius, Kodó), és ott nincs ilyen...

Szerintetek az hülyeség, ha társkereső oldalt veszek igénybe hozzá? Nem túl nagy pofátlanság, ha beszélgetésre gyűjtök embereket?

2011. jan. 30. 15:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, nálam a levelezőtárs-keresés nem olyan, hogy na, most nyelvvizsgáig levelezzünk. Hamen amolyan kössük össze a kellemeset a hasznossal. ;)
2011. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én rokonnal levelezek, szóval ilyenben nem tudok segíteni.

Anyám levelezett régen mindenféle külföldivel, biztos vannak valahol levelezőpartner-kereső oldalak.

Vagy Mo-n is sok embert érdekelnek távoli országok, valszeg ez visszafelé is működik és van pár pl. ausztrál, akit érdekel Mo., csak meg kell őket találni mondjuk ausztrál közösségi oldalakon. Lehet facebookon is vannak ilyen csoportok.

2011. jan. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
busuu.com -on tudsz chatelni, és ott pont az a lényeg, hogy a nyelvet gyakorold, szóval senki sem veszi rossz néven :)
2011. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenkinek!
2011. jan. 30. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!