Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem hülyeség...

Csak szerintem hülyeség szerenádot tartani (most) a tanároknak?

Figyelt kérdés
Itt az érettségi, ezerrel tanulok, lemondtam minden szórakozásomról, nem járok el sehova, próbálom minden időmet ebbe fektetni, erre az osztály kitalálja, hogy hajnalba menjünk el ballagás után (írásbeli hét előtti szombaton) szerenádozni minden tanár házához. Csak szerintem nincs most értelme? Amennyi "szórakozást" ad egyáltalán nem éri meg, nem kívánom a szórakozást se. Nem vagyok ellene de most így nagyon fárasztónak és feleslegesnek érzem.

2022. ápr. 14. 10:29
A kérdező szavazást indított:
Hagyjam ki
Menjek el
Inkább iszom úgyse lesz meg az érettségi (450 pont)
31 szavazat
 1/10 anonim válasza:
73%
Amúgyis hülyeségnek tartom. A tanárok se hiszem hogy kitörő örömmel fogják hallgatni.
2022. ápr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Most erről komolyan kérdést kellett kiírni? Szerinted felesleges, szerintük nem. Akkor te nem mész, ők mennek. Kész, túl van tárgyalva. Egyébként nem a te szórakozásod lenne a lényege, de ez már sokadlagos :)
2022. ápr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem semmikor nincs értelme, csak a diákok hiszik, hogy a tanarok szívesen látnak (etetnek, itatnak, szórakoztatnak) az otthonukban egy csapat (esetenként részeg) kamaszt.

Nektek egyszer van az életben érettségi, nekik meg évente szerenádoznak.

A francba kívanják az egészet.

2022. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Akkor ne menj el és kész.

Bár a mostani érettségiket a macskám is meg tudná írni, emiatt kár annyira vergődni.

Nekem a szerenádozás volt a legjobb élmény a gimi alatt (a szalagavatót pl. kihagytam, annyira utáltam még a gondolatát is). Nem minden tanárhoz mentünk, csak akikkel voltunk olyan jóban, és örömmel láttak (pl. több tanár is mondta, hogy örülne, de ne a lakására menjünk, mert nincs elég helye stb.). Elég muzikális osztály voltunk, volt gitár meg egy csomót énekeltünk:D Az énektanárnál is voltunk:D Mi 3 este / éjszaka mentünk, esténként 2-3 helyre. Voltak tanárok, ahova csak az osztály egy része ment, mert pl. csoportbontásban tanultuk az adott tárgyat.

Amúgy az érettségim kitűnő lett, nem az utolsó 2-3 nap fogsz megvilágosodni. Olyankor már jól is jön egy kis lazítás.

De mondom, ha nem akarsz, ne menj! De ettől a többiek miért ne szórakozhatnának egy kicsit?

2022. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Érettségire éjjel nappal tanulni?

Mi lesz veled egyetemen, belehalsz?

2022. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd megbánod 20 év múlva. Ha jó az osztályközösség..
2022. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2 Igen komolyan, szerintem nem egyértelmű.

#1/#3 Szerintem is zavarnánk pár tanárt.

#4 Bár én is ezt elmondhatnám az érettségiről. Irigyellek az ilyen emlékek miatt:) Néha úgy érzem rossz generációba születtem. Sok elvárásom van az egyetemmel kapcsolatba, hátha ott jobb lesz.

Sajnos nekem nem ez jelenti a lazítást.

#5 Ez úgyis elválik, ha már kirepülök itthonról más világ lesz.

#6 Sajnos nem igen... Őszintén alig várom, hogy elmehessek az osztályból. A tanárok is jobban örülnének szerintem annak ha felvennének minket az egyetemre minthogy énekelgetünk.

2022. ápr. 14. 12:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy zavarjátok-e a tanárt, simán lekommunikálható velük. "Béla bácsi, mennénk szerenádozni, szabad? De őszintén tessék már megmondani, ha inkább ne menjünk!"

Nálunk volt olyan tanár, aki mondta, hogy ne menjünk. Meg olyan is, aki azt mondta, hogy a ház előtt énekelhetünk, de nem tud behívni minket. (Viszont az ablakon kihajított nekünk egy nagy teszkós szatyor csipszet.)

2022. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején én is így gondoltam előtte, aztán a mai napig melegséggel tölti el a szívem ha arra az estére gondolok (ahogy a szalagavató, az érettségi bankett vagy az első osztálytalálkozó is), pedig már 7 éve volt. Hidd el utólag másképp fogod látni a dolgokat.
2022. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Csak engem nem zavar, hogy _hajnalban_ szerenádoznának?

Egyébként első kézből hallottam több tanártól is, hogy a pokolba kívánják a szerenádozókat.

2022. ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!