Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik egyetemi szóbeli vizsgár...

Illik egyetemi szóbeli vizsgára zakó alá mellényt venni, vagy már túlzás?

Figyelt kérdés

2022. máj. 15. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Ez egyetem függő, én mérnökinfón nyáron pl. hawaii ingben, fürdőnadrágban és lábujjközös papucsban szoktam menni.
2022. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Felvehetsz, ha szeretnél, de senki sem fog kinézni, ha nem teszed, pláne ilyen melegben. Teljesen elfogadható a zakó.
2022. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
20%

Miért lenne túlzás, férfi módra öltözni?


Inkább az a szégyen, hogy olyan prolik is vannak, mint az 1.

2022. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%

2.-ra.


Meleg? Csak van egy egyetemen légkondi.

2022. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem felesleges, a zakó elég.

És nem, nincs minden egyetem minden helyiségében légkondi, kedves 4.

2022. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Ha az adott öltöny viselhető mellény nélkül (nagyon kevés, ami nem), akkor teljesen szükségtelen.


Az öltöny-nyakkendő (vagy akár egyetemtől függően farmer+ing+nyakkendő) valóban teljesen elég, megadod vele a kívánt tiszteletet.


Egyszer nyáron vizsgáztam legkedvesebb tanáromnál, Rózsa Pali bácsinál, aki 80 év felett is talpig úriember volt (pl. a nőnapra eső előadáson minden lány hallgatónak hozott egy-egy virágcsokrot). Ő konkrétan levetette velünk a nyakkendőt, mondván 40 fokban ne kínozzuk magunkat vele, meg egyébként is, erre tekintettel ő sem kötött (pedig egyébként mindig hordott).

2022. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek több korábbi válaszolóval is. Az esetek túlnyomó többségében teljesen elég a zakó. Sőt, hatalmas melegben szerintem azt sem bánnák, ha a zakó lekerülne. Szóbeli vizsgám csak elviselhető időben volt, de egyik évben volt egy olyan írásbelim, amin tényleg elképesztően meleg volt. Mármint annyira, hogy rövid nadrág + ujjatlan kombóban szó szerint folyt rólunk a víz. És nem, nincs minden egyetemen légkondi. :) Egy nagy egyetem kis karára, és még kisebb épületébe kellett menni, az is csoda, hogy van ott elég terem... Az a lényeg, hogy olyan időben senki nem követelte volna meg a fiúktól a zakót sem (nő vagyok, mielőtt a hármas engem is "prolinak" hívna). Ennek ellenére általában nyilván illik megadni a tiszteletet annyival, hogy felveszel egy zakót. De ne kínozd magad feleslegesen egyéb ruhadarabokkal nyáron.
2022. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Ilyen melegben elég egy fehér ing, meg nyakkendő, a LEGSZIGORÚBB esetben is. Mitől lenne valaki amitt tiszteletlen, vagy toprongyos, hogy nem kínozza magát egy olyan ruhadarabbal, aminek semmi értelme és létjogosultsága sincs melegben?


Egyébként én az első évemet leszámítva sosem mentem után öltönyben szóbelizni. A tanárok megmondták, hogy ők nem igénylik ezt a bohóckodást, elég egy akármilyen ing, meg egy farmer. Más meg egyenesen azt mondta, hogy egyáltalán nem érdekli miben mész, mehetsz rövidnadrágban meg pólóban is.

2022. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Illeni illik, de tartsd be a vonatkozó szabályt: csak akkor gombolhatod ki a zakódat, ha ülsz. Felálláskor automatikusan be kell gombolni (lásd pl. a parlamenti felszólalókat, akik ha megkapták a szót, felállás közben begombolják a zakójukat - beszéd után kigombolva visszaülnek).
2022. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Gyerekek, ez egy egyetem, nem a parlament. Jártatok ti egyetemre? Ha igen, akkor mikor? A kutya f..szát se érdekli, hogy van gombolva a zakód, meg az se ha nincs. A mesékben se hallottam ilyet az elmúlt 10 évből.
2022. máj. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!