Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki hogyan számol el a lelkiism...

Ki hogyan számol el a lelkiismeretével, mikor "szépségápolás" címszó alatt mérhetetlen mennyiségű műanyag szemetet generál a bolygónak?

Figyelt kérdés
Civilizált világban élünk. Ez a kiindulópont. Étkezés még oké. Az embernek életben kell maradnia a civilizációban is, így néha kénytelen műanyag csomagolású ételt vásárolni. Persze, ezt is meg lehet oldani máshogy, de ebbe most nem kötök bele. Inni lehet csapról is, tehát az se generál műanyag szemetet. Még nagyon nagy jóindulattal a tisztálkodószerek is beleférnek, de azok már neccesen, hiszen nem a túlélést szolgálják. Viszont a szépségápolási cikkek, na azok már nettó az emberiség elmebaja. Évmilliók alatt sem bomló anyagok garmadáját szórjuk a bolygóra. Előállításukkal, fuvarozásukkal mérhetetlen károk keletkeznek. Szipolyozzuk, zsigereljük ilyen idióta dolog miatt szerencsétlen bolygót. Feláldozzuk a jövőt pillanatnyi villogásért. Ki, és hogyan tud ezzel elszámolni? Ki mit érez akkor, mikor leemel a polcról egy műanyag szépségápolási cikket? Ilyenkor végigpörög bárki agya is azon, hogy "na ez se fog lebomlani még a nap robbanásakor se"? Érdekel bárkit is a jövő, vagy mindenki úgy van vele, hogy "nem érdekel, mindenki bek@phatja aki, aki utánam születik, csak az illúzió a fontos, amit magamról kreálok ezekkel a szerekkel. Különben is, mindenki ezt csinálja, ez az élet!" Utána vágókép, a kétségbeesett jegesmedve ott fuldoklik jégtábla híján. Ki hogyan számol el ezzel fejben?

2022. jún. 2. 19:39
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
5-ös, van olyan műanyag, ami 1 millió év alatt bomlik csak le. De a 700 év bőven elég öt kihalásra is. 50 év alatt szemétszigetek jöttek létre, és ezba folyamat nem hogy csökken, de exponemciálisan emelkedik. 20 év elég lenne ahhoz most, mint amihez korábban 50 kellett. Majd hiszem ha látom azokat a baktériumokat ami lebontja a műanyagot. Majd ha az erdőkből, vizekből, föld alól is eltűnik az összes műanyag, akkor az emberiség egyetlen kis koszfoltocskát kitörölhet az űrfekete személyi kartonjáról.
2022. jún. 3. 01:24
 12/22 A kérdező kommentje:
8-as, csak annyi a különbség, hogy míg a természetes rombolások évmilliók alatt zajlottak le. Olyan lassú léptékben, amit mai ésszel fel sem lehet fogni. Az ember megjelenése a 4,5 milliárd éves földtörténetben csak egy vakuvillanás. Még annyi se. A légkör is több százmillió év alatt alakult ki. Az eberiség néhány évtized alatt beleszólt ebbe az ősi rendbe. Egyetlen állat sem mérhető ehhez a szintű elemi pusztításhoz sem. Még az argentin hangya inváziója sem. Mellesleg az is az emberiség hibája, hogy áthozták a hangyákat délamerikából európába, ezzel szépen kiírtottak több száz másik fajt.
2022. jún. 3. 01:30
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Van már shampoo bar, ami olyan, mint a szappan, csak sampon. És van egyéb hajápoló is ebben a formában. Meg nyilván mindenféle szappan, ezek papírcsomagolásban vannak. Van bambuszfogkefe, igaz, a fogkrém még mindig műanyagból jön.
2022. jún. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Csomó szappan meg sampon van papír csomagolásban. Kb zero waste.

De ha ekkora tehernek érzed a termelésed, állj át zero waste életmódra. Vagy igazából hajts a Dunába.

Ez a két választásod van, ha ekkora klímaszorongásban élsz.

Én például nem veszem meg a napi egy 2 literes ásványvizet, nem termelem a pet palackot, de simán nincs lelkiismeret furdalásom amiatt, hogy termelek évi…kb úgy 15 flakont?

Hajat heti egyszer mosok. Tusfürdőből literest veszek.

Az arckrémeim hónapokig bírják, fényvédőből fém flakonosat használok.

Nem miattam lesznek műanyag hegyek, ezt nem értik meg az ilyen hisztikézők. Aki életében egyszer dolgozott már ezer fős termelő multinál, az tudja meg, hogy mi az a szemét tenger mindennap, ami ott keletkezik. Az ipari termeléssel van baj. A túlfogyasztással. Én pedig nem fogyasztok túl. Sem ételből sem más javakból.

2022. jún. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Isti22 ***** válasza:
Úgy kell elszámolnod a lekiismereteddel, hogy nem veszed a nyakadba a világ összes gondját, hanem reálisan megteszed, amit egyéni szinten megtehetsz. A legtöbb környezetvédelmi kérdés érdemben rendszerszinten dől el, ezért a legfontosabb, amit tehetsz, hogy zöld pártra szavazol.
2022. jún. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Melyik műanyag bomlik egymillió évig?
2022. jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Jaj, de jellemző hogy törölteted a válaszomat. Szánalmas vagy. Remélem addig szorongsz, amíg bele nem őrülsz. Megérdemled. bolond.
2022. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

17-es, töröltem a válaszodat??? Nincs is ilyen lehetőség GYK-n. Valószínűleg olyan nyelvezetet és személyeskedő sértegetéseket használtál, hogy kimoderált téged a rendszer. De a válaszod alapján is tipikus önző "csak az én életem legyen rendben, akik utánam jönnek, megrohadhatnak" szintű karakter lehetsz. Semmi bolondág nincs abban amit írok, semmi. Tényeket írok, csak aki önző, veri a mellét, hogy "én ember vagyok, mindent megtehetek, minden más élőlény egy alsóbbrendű leképződés így csak a saját kényelmem számít" - az fel sem foghatja ennek a jelentőségét. Legalább nézne mindenki magába, mint ahogy én is teszem. Én nem vásárolok már jó másfél éve semmilyen műanyagot. Csapról iszok, kenyeret, húst mindig úgy veszek, hogy régi múltbéli zacskókat viszek magammal otthonról. Szappant egy kézműves boltba veszek, viszek magammal oda is saját tárolót. És még így is bűntudatom van attól, hogy például áramot használok.

És aki ezek után is szidalmazna engem, hogy idióta vagyok, az szépen nézze végig ezeket a képeket, és ezek után merészelje döngetni a mellét, hogy "mekkora egy király EMBER vagyok!"


[link]


Ha ezzel felidegesítek, felzaklatok másokat, legalább már tettem valamit. Talán a szikráját elültettem párakban, hogy egyszer majd változtassanak.

2022. jún. 3. 14:33
 19/22 A kérdező kommentje:
Tisztelet a kivételnek, és köszönöm a normális válaszokat!
2022. jún. 3. 14:37
 20/22 anonim ***** válasza:
Melyik műanyag bomlik egymillió évig?
2022. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!