Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha velem egykorú a fogorvos...

Ha velem egykorú a fogorvos pl akkor is jónapottal illik köszönni?

Figyelt kérdés
Kicsit fura.
2022. jún. 17. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Minden idegennek+itt még hivatalos is a viszony.
2022. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen
2022. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Igen.

Mert nem haveri szint - kvázi hivatalos minőségében találkozol vele.

Ahogy egy ismeretlen hivatali ügyintézőt se tegezel le a polgármesteri hivatalban, vagy kormányablakban...


OK, hogy terjed a tegezés, de orvos-beteg viszonylatban nagyon disszonáns lenne.

Én a boltban se tegezem le az eladót, se a pincért az étteremben....

2022. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

"Én a boltban se tegezem le az eladót"


Ők viszont simán letegeznek, ha nem vagy nyugdíjaskorú. Engem mondjuk nem zavar, de én a magam részéről továbbra is megmaradok a jó napotnál.

2022. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

4: igen-igen..... Ezt elfelejtettem hozzáírni. POntosan így van, és így kezelem én is.


Nem azért, mert magasan hordom az orrom, hanem mert nem haverkodni járok... se a boltba, se az étterembe.

2022. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Igen. Ha nem ajálja fel a tegeződést, akkor telejsen mindegy, hogy veled egykorú vagy akár fiatalabb nálad, neked magázódnod kell vele, mivel mint orvossal tisztelettel kel vele beszélned. Akár meg is sértődhet, ha nem így viselkedsz, mivel nem az ismerőse vagy a haverja vagy, hanem a páciense. Orvosi minőségében társalogsz vele és akkor nem számít a kora, a tekintélye a tiéd felett van. Nem az utcán szólítottál le egy korodbeli forma embert,a kiről azt se tudod kicsoda. Bár még utcán leszólítva idegeneket is illene először magázódni és megkérdezni, hogy tegeződhettek-e, mert egykorúnak tűntök, de ott már (főleg, ha ránézésre fiatalnak és korodbelinek tűnik az illető), akkor nem annyira muszáj.
2022. jún. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ők viszont simán letegeznek, ha nem vagy nyugdíjaskorú."


Van ahol a bolt irányelvéhez tartozik, hogy tegeződniük kell az ügyfelekkel vagy ha nem is, de sok helyen szándékosan törekedniük kell a barátságos, közvetlen viszony kialakítására.

2022. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

„ Minden idegennek“


Dehogy kell minden idegennel tegeződni… fiataloknál szépen is nézne ki ez a modoroskodás.


„ sok helyen szándékosan törekedniük kell a barátságos, közvetlen viszony kialakítására.“


Alapból erre kellene törekednünk a társadalom többi tagjával… De nem, mi ehelyett kijelentjük, hogy „nem haverkodni járunk“ XY helyre és direktbe falakat húzunk és távolságot tartunk a rideg magázódással.

2022. jún. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Abban a szituacioban magazni kell es o is magazza a betegeit. Ugyan ez vonatkozik egy bankban, polgarmesteri hivatalban vagy a kormanyablaknal is.

Nem mindenki tartja be. Velem is elofordult hogy egy hivatalban egy fiatal ugyintezo siman letegezett, alig volt idosebb nalam valamennyivel. Viszont te mint ugyfel vagy beteg legyel udvarias es magazodj mert igy illik.


Bolt az mar mas, ott gyakran tegezodnek az emberek, nem szamit olyan hivatalos helynek mint pl egy orvosi rendelo, bank.

2022. jún. 28. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen, de a gyakorlatban tud ez elég hülyén kinézni.


30as férfi vagyok ,de jóval kevesebbnek nézek ki. AZz asszisztens tegezve hívott be, de magázva jó napottal köszöntem a korombeli fogorvosnőnek. Maradt is a magázódás.

1 hét múlva viszont egy másik fiatal fogorvos kezelés közben talán véletlenül letegezett, utána fogkőeltávolításon egy másik asszisztensnő meg hirtelen (szándékosan) tegezésre váltott.

2022. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!