Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Budapesti társasházban kicsit...

Budapesti társasházban kicsit illetlenség a folyosón kiteregetni?

Figyelt kérdés

Adott egy budai régi 4 emeletes társasház.Csendes,tiszta,sok virággal,kinti növényekkel.Vannak az egyik lakásban fiatalabb pasikból álló bérlők,rendesek,meg minden,de állandóan az a szokásuk,hogy mosás után mindenüket kiteszik szárítóstól,meg a függő folyosó korlátjára teregetnek.

Nem csak az én meglátásom,más is megjegyezte,hogy ez nem egy falusi porta,a lakók nem arra akarnak hazaérni,hogy férfi alsónadrágokat látványa fogadja őket a folyosón,sokszor a szél elfújja mindenfelé a gatyákat meg zoknikat,stb.

Miért nem tudnak bent a lakásban teregetni.Nekem eszembe sem jutna még egy pólót is kitenni.

Kicsit tapintatlanság,ja meg este kiteszik a szemetet persze zsákban,hogy majd reggel leviszik.Más meg este kerülgesse a szemeteszsák látványát...



2022. jún. 30. 07:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez az álszemérmesség kezd az agyamra menni!Bugyit,zoknit már mindenki látott.Ha máshol nem,akkor az üzletekben.Ezt nem kell szégyellni.A Balkánon és a déli államokban általános,hogy kiteregetnek.Nálunk is családi házaknál az udvarra.(Klímavédelem,energia spórolás!)Na már most,az elsárgult,agyon mosott fehérneműt kell szégyellni,nem azt,hogy ki van teregetve.Nincs mindenkinek megfelelő méretű lakása,szárító gépe.Ebben a dög melegben kint pillanatokon belül megszárad.Nincs itt semmi baj.A Balkánon csupa hófehérre mosott bugyikat láttam.Mi a baj ezzel?És,mi van a saját erkélyre teregetett ruhákkal? Tudtommal csak a főútvonalon tilos város képi szempontból.Elég télen kerülgetni a szárítót.
2022. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11 Tegyünk különbséget a folyosó és az erkély közé! A folyosóra kitett BÁRMILYEN tárgy akadályozhat a mozgásban. Nem csak tűz esetén, gyermekkocsival, vagy nagyobb tárgy szállítása esetén is.

Ami az erkélyt illeti: egyet értek.

2022. júl. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12-es#

Én nem beszéltem folyosóra kitett tárgyakról.A függő folyosóra kitett száradó ruhák,ha a korlát külső felé néznek,senkit nem akadályoznak.

2022. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!