Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Strandon, uszodában, fürdőben,...

Strandon, uszodában, fürdőben, a medencehasználat előtt előírnád a nemenként elkülönített meztelen zuhanyozást? Kort, és nemet is írj!

Figyelt kérdés
uzsode, strand, zuhany, meztelen

2022. júl. 4. 13:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
82%
#20 ezek a tusfürdőt úszógatyába tunkoló vitézek. Aztán meg viszik a medencébe a tusfürdő maradékát az úszónadrágban. Az se sokkal jobb. (Arra már nem is merek gondolni, hogy tusfürdő nélkül tisztálkodnak - az annyit is ér!) A zuhanyfüggöny nem higiénikus és nem tisztán tartható; naponta lehetne cserélni, hogy ne nézzen ki úgy, mintha lehányták volna. A megoldás a komplexusok elhagyása, és nem a rejtőzködést segítő infrastruktúra kiépítése.
2022. júl. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

na pont tegnap uszodában döbbentem le sokszor. jöttek simán szárazon az egész napi mocsokkal és durr bele. ugyanez ki a szaunából szétizzadva és durr bele. vagy be a kinti részről, mocskos talppal, sebaj, durr bele.

nemhogy nadrág nélkül, még nadrágban se jut eszébe sokaknak a tusolás, teljes agyrém. és tök hiába van kiírva, h kötelező a tusolás, mintha immunisak lennének rá. korosztálytól függetlenül ....


szóval nem tudom, erről is kellene iskolákban felvilágosító óra, mert úgy látszik, sokaknak kihívás még a gondolat is.

2022. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
77%
21: nem értem, mi bajunk lehetne a minimális tusfürdőtől, amit a gatyáján behoz valaki a vízbe. Azt tudjuk, hogy nem egy steril dolog a nyilvános uszoda, nyilván, amit lehet, azt megtesz az ember (papucs, hajadra sapka, zuhany, stb), de őszintén azt gondolom, hogy ha ennyire undorodsz a mikroorganizmusoktól és a minimális kemikáliáktól (én pl festem a hajam, akkor ne is menjek usziba? Mert az bizony kopik, nem látványos, mert nagyon minimális, de valamennyi belemegy a vízbe), akkor talán nem kellene uszodába járni. Izzadnak is az emberek sportolás közben, ami elkeveredik a vízzel, az orrukba belemgy a víz, majd kijön, a nyáluk benne van a vízben. Ehhez képest a zuhanyfüggönyön lévő tenéyszet (amihez csak kézzel érsz hozzá), vagy a minimális tusfürdőmennyiség, amit bevisznek a gatyájukon, semmi. (Ennyi erővel öblítőt se használjunk az úszódressz mosásánál, mert a maradványok). Inkább zuhanyozzanak gatyeszban tusfürdővel, mint sehogy, vagy tusfürdő nélkül.
2022. júl. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

#23 még ha úszás _előtt_ tusolnának a fürdőgatyás vitézek! De általában úszás után teszik. Hiszen előtte minek, úgyis "klórosak" lesznek a vízben. (Ugye azért kell klórozni, mert mosdatlanul megyünk bele...)


Nem arról van szó, hogy sterilnek kell lennie az uszodában mindennek, hanem hogy az elkerülhető baktériumterhelést elkerüljük. Alapos tusolással, úszóruha nélkül és tusfürdővel nagyon egyszerűen jelentős mértékben csökkenthető az uszodavíz terhelése. Minden más (én úgyis tiszta vagyok, én otthon már tusoltam, nekem fürdőruhában is elég letusolni stb.) csak mellébeszélés és tiszteletlenség a többi fürdővendéggel szemben.

2022. júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
A kompromisszumos megoldás a nyitott tusolóban 1-2 zárható ajtajú tusoló, hogy a mimózalelkű komplexusosoknak se kelljen emiatt retkesen menniük a medencébe. Láttam már ilyet, hát nem volt sorbanállás ott sem. Úgyhogy nem a hiúság vagy a szégyellősség a tisztálkodás akadálya, hanem a kulturálatlanság.
2022. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
100%

Én ezt mindig is így csináltam.

Azt gondolom ,hogy most abban, hogy én ott meztelenül lezuhanyzok kétszer abban semmi erotikus nincs. És ha nem is nyilvánosan én mindenkinek kötelezővé tenném.


17/L

2023. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
kva sok igénytelen ember van. sőt olyan is van, amelyik kifejezetten "tusolni" jár a MEDENCÉBE! nem egyszer láttam ....
2023. júl. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
#27 gatyán át áztatja a redvás valagát a közös medencébe...
2023. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!