Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Volt már hogy azért nem...

Volt már hogy azért nem mentetek el egy esküvőre, mert sajnaltatok rá a pénzt?

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 18:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%

Megfogalmazás kérdése. Nem tarhálás hanem leírnák hogy az ajándék árát adják oda mint az ajándékot.

Mert egy esküvőre egy ember alapból visz valami ajándékot nem?

2022. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Tehát inkább azt kellene szerintem megszüntetni hogy mindenki írjon kísérő gratulációt a pénz mellé (amivel úgyse mennek semmire). Így a pár nem tudná hogy ki mennyit adott.
2022. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
79%

21

Tökmindegy, hogy hogyan fogalmazzák meg. Akkor is tarhálás. Eszem ágában nem lenne leírini, hogy hozzanak bármilyen ajándékot, vagy pénzt. Nem azért szervezek egy esküvőt, hogy a vendégeken behajtsam a költségeket. De igaz, ajándékot illik hozni, és én inkább elfogadom a 60. kenyérsütőt, minthogy pénzt hozzanak nekem. De azt sem utasítom el, ha valaki megkérdezi tőlem, hogy mit szeretnék, sőt ezt a gesztust még értékelem is.

2022. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
50%
Gyertek Erdelybe! Egy roman eskuvon kozel az uj lakas ara megmarad a naszajandekbol miutan kifizettek az osszes kolteget.Ez szerintem nem elitelendo ha segited az uj part elindulni az elet rogos utjan.
2022. aug. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
24 jó, de én már túl vagyok a ház vételen, és nekem nem dobták össze a rávalót. Biztos működik ott, ahol ez generációkon átívelő hagyomány, de Magyarországon csak a csicsás menyasszonyi ruhát, menõ helyszínt meg drága videost kell visszaperkalni (mert a kajara nem áldoznak nagyon 8/10)
2022. aug. 10. 07:05
 26/27 anonim ***** válasza:
83%
Elindítani az élet rögös útján a párt?? Hát indítsák el a szüleik, vagy saját maguk. Jó hogy nem adjon bele az ember egy lakás vagy ház árába....
2022. aug. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Eddig minden esküvőre elmentem, ahová meghívtak, pedig rühellem az esküvőket. A sajatjaimon (már volt 2) is utáltam a pénz szórás részét. Mondjuk a többi részéért se voltam oda. Pár hete viszont életem legjobb esküvőjén voltam! Ceremónia a Duna parton. Utána egy sima házibuli, amit fa aprítással, tűzrakással kezdtünk, hogy azon főzzük meg a vacsorát, aztán zene, duma, tánc (már akinek volt kedve, én nem szeretek táncolni) tábortűz, ... talán éjfélig. Kib.szott jó esküvő volt!!!
2022. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!