Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Volt már hogy azért nem...

Volt már hogy azért nem mentetek el egy esküvőre, mert sajnaltatok rá a pénzt?

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 18:27
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
81%
Én alapból nem megyek olyan esküvőre, ahol a vendégekkel fizettetik meg a flancolást.
2022. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mármint nem sajnáltam volna, de nagyon rossz időszak volt, nem telt rá. Annyira meg nem volt közeli a viszony az ifjú párral, hogy legyen képem üres kézzel beállítani.
2022. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Persze. Több ismerősöm is összeházasodott az utóbbi években. Akikkel közelebbi kapcsolatban voltam és már mondták, hogy 4+ millióknál járnak és panaszkodnak nekünk, hogy jaj milyen drága, de azért az utazást és a szállást oldjuk meg magunk, meg ugye akkor még nászajándékot is vigyünk, amit viccesen beleírtak a meghívóba, hogy pénz... hát, épp nem értünk rá.

És tényleg, mert osztottunk-szoroztunk és annyiból elmentünk inkább pár napra nyaralni, ők meg kaptak egy gratulációt és egy vacsora vouchert külön. :)


Ja, és említett esetben a vendégek közel fele nem ment el. Gondolom, nem véletlen.

2022. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Persze! Királylány elkényeztetett hölgyike 3-4 millió között járt az esküvő szervezésénél, mikor akkori barátommal megkaptuk a meghívót, melyben diplomatikusan meg volt fogalmazva hogy cash kéne nem ajándék. Mikor elmentek, megmondtam barátomnak, hogy ha királylánynak telik ilyen flancos esküvőre, tőlem egy forintot se várjon. Nem is mentem el. Pofátlanság netovábbja.
2022. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
Persze. Rühellem mikor flancolnak a semmire, de gyakorlatilag elvárják hogy a vendégek fizessék ki a több milliós lagzit. Lett is belőle sértődés.. DE valahogy nem zokogom ki a szemem attól hogy egy haszonleső, más zsebére költekező rokon nem beszél velem azóta sem.
2022. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
nem si egyszer.
2022. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Nekem ismerősöm azt ecsetelte, hogy a 4 plusz millás lagziból 3 visszajött, milyen jó, mert kb 1 millióból mekkorát bulizhattak, bár remélték, hogy pluszban lesznek majd. Na, mondom fasza, még nekem kellett volna állnom más puccparádéját.
2022. aug. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem volt ilyen. Engem nem zavar ha pénzt kérnek mert azt nem mondja senki hogy mennyit. Ha csak épp 1000 ft-om lenne rá, akkor annyit adnék egy zárt borítékba. Úgy se tudja senki kitől van, másrészt meg az ember általában jó viszonyban van a pár egyik tagjával. Egyébként meg azért hülyeség így tekinteni rá, hogy pofátlanul pénzt kérnek, hiszen ha elmegy a vendég annak a vacsoráját is ki kell fizetniük, sütemény, italcsomag stb.
2022. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Ha kevés pénzt tudok adni, akkor keveset adok és kész. Én amúgy nem is szoktam ráírni a nevünket borítékra, a mi lagzinkon sem írták rá sokan.
2022. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
8 na jó, de a husleves-rántotthús hol 20-25/fő ?
2022. aug. 8. 19:09
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!