Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Volt már hogy azért nem...

Volt már hogy azért nem mentetek el egy esküvőre, mert sajnaltatok rá a pénzt?

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 18:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%

#8

Azért az nem egészen úgy működik, hogy zárt boríték, és úgysem tudja, kitől kapta. A boríték lehet zárt, de benne egy kísérő kártya, rajta pár kedves szó, és a neved/nevetek, és benne a pénz. (Nem tévesztendő össze a menyasszonytánc pénzzel - ha van menyasszonytánc - ott lehet lezárt borítékot bedobni a dobozba.)

2022. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
38%
Akik mindig ilyen piszkosul ki vannak akadva, hogy jajj bele van írva a meghívóba, hogy pénzt kérnek, azok amúgy mit vinnének? Mikor látom, hogy valaki ilyen drámaian meg van sértődve, egyetlen gondolatom van, hogy igazából az a baja, hogy nem tudja megúszni a nászajándékot valami 2-3ezer forintos kacattal a legközelebbi dekor- és ajándékboltból.
2022. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
62%
Az a probléma, hogy némelyiknél alap elvárás hogy százezer forintnál kezdődik az "ajándék" sőt ki is adja mennyi pénzt óhajt.
2022. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
#10 Azért ezen kívül szokott lenni torta, pogácsa, éjféli töltött káposzta, alkoholos és mentes italok. Ez igy már 10 körül vagy afelett van, ha meg a szállást is állja az ifjú pár, akkor a duplája.
2022. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"Zárt boríték, és úgysem tudja, kitől kapta. A boríték lehet zárt, de benne egy kísérő kártya, rajta pár kedves szó, és a neved/nevetek, és benne a pénz."


Én semmit nem szoktam beletenni a pénzen kívül, akkor sem, ha többet vittem. De mondom, mi is így kaptuk a lagzinkon a borítékok harmadát.

2022. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%
12, nekem azért szaladt fel a szemöldököm ezen, mert az ország másik felében szervezték meg az esküvőt, ahova mindenki saját költségen jutott el, illetve haza és a szállást is mindenki maga fizette. Szállás: 19990 ft/fő éj volt plusz idegenforgalmi adó, üzemanyagköltség kb. 10000 Ft, és akkor még ajándékot nem vittünk. A vacsora meg 25000 per főnél kezdődik, szóval számold már ki! Vicc az egész. Volt barátom, aki itt Budapesten házasodott meg, helyben volt, normál étterembe mentünk, nem kértek semmit, nyilván kaptak ugyanúgy, de azért más szájízzel adtunk.
2022. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

14#

Na de azok a sütik, torták... :/

Egyébként most pont olyan lagziba hívtak, hogy fizetik a szállást is, de ennyit én már végképp nem szeretnék költeni, hiába közeli rokon.

2022. aug. 8. 20:24
 18/27 anonim ***** válasza:
73%

Szerencsére nem volt ilyen.

Én sem értem miért baj ha beleírják hogy készpénzt inkább mint ajándékot. Itt is van egy halom kérdés erről és egyöntetűek a válaszok, hogy inkább pénzt adjanak mert azt ők tudják hogy mire akarják költeni. Hiszen mit kezdjenek egy tizedik képkerettel vagy egy öltödik fazekkal vagy kávéfőzővel ami mellesleg valószínű nem olyan amit ők akarnak. Szóval inkább a pénz és ők meg eszik.

Inkább az szokott lenni a probléma hogy keveset tudnak adni es ezért inkább el se mennek mert milyen már ha kiderül hogy ők adták azt a borítékot a 15 ezer forinttal. Nekem nem volt lagzim de gondolom nem gond ha képeslap nélkül adjuk oda amin gratulálunk, úgyis kapnak 50-100 másikat és mind a kukában végzi. Szóban nem elég gratulálni? Ilyenkor ki se derül hogy ki mennyit adott. Kivéve ha te adsz egyedül fehér borítékot.

Kétszer voltam olyanban ahol állták a szállást, szerintem így korrekt, hiszen ne én fizessem már még azt is.. És fogalmuk sincs hogy visszakapják a rá költött pénzt vagy sem. Ha nem fizetnék a szállást nem szívesen mennék mert nekem még a ruhám kivalasztasa is problémás szokott lenni, arra is költök. Tul sok lenne.

2022. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%
Én meg nem tartom fairnek. Ha milliós lagzira telik, ne a vendégeken akarják már bevasalni hogy nullszaldós legyen. Ezért se tartanék esküvőt, elég lenne egy polgári a két tanúval és ennyi. Azt a pénzt meg elköltjük magunkra amit a lagzira szánnánk.
2022. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
79%

Elég prosztó szokás pénzt tarhálni. Az esküvő nem arról szól, hogy éttermet vagy bulihelyet nyitsz. Az egy ünnepség, és te azért hívod el a vendégeidet, hogy osztozz velük az örömödben, nem pedig azért, hogy kifizessék neked a nagyzolásodat. Ha valaki 4 milliós esküvőt szervez magának az igenis számoljon azgal a következménnyel, hogy nem fog megtérülni.


"Akik mindig ilyen piszkosul ki vannak akadva, hogy jajj bele van írva a meghívóba, hogy pénzt kérnek, azok amúgy mit vinnének?" - de akkor fordítsuk meg

Azok a párok, akik piszkosul ki vannak akadva, hogy nem kaptak elég pénzt, azok mégis mennyit vártak volna el? azok után, hogy a szállást, utazást, gáláns megjelenést a vendégek maguknak kellett állniuk és ezek után egy 10-esnél többre nem telt nekik.

Szerintem inkább ezzel a hülye szokással kéne leállnod. Nincs pénzed? Ne akkor ne tarts nagy esküvőt.

2022. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!