Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy elismert személytől...

Ha egy elismert személytől autogramot szeretnénk kérni, hogyan illik ezt megtenni, és itt szeretném, ha kitérnétek mind az elektronikus/papír alapú kapcsolatfelvételre, mind arra, ha személyesen szeretnénk ezt megtenni?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a gondolat, hogy jó volna néhány kedvencem aláírását ott látni azon a füzeten, amiben nekem kézirataimhoz vázlatok lapulnak, engem személy szerint nagyon motiválna, viszont mindig is féltem magam odamenni az adott illetőhöz, hiába tudom, hogy ember, sokszor pont ez riaszt vissza: neki is van családja, élete a munkáján túl, rosszul esne, ha pont miattam csúszna le valami fontos privát pillanatról. Nagy szí}házrajongó vagyok eleve, az egy csoda, ami ott megtörténik előadásról előadásra, és elkezdett komolyabban is érdekelni a színházi etikett.

2022. szept. 23. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánatot kérve megszólítod. Bemutatkozol. Elmondod, hogy tisztelője vagy, és kaphatnál-e a füzetedbe egy autogramot.

Habár ma már nemigen jellemző. Vagy kinyomtatod egy fényképét, amiben nagyon tetszett, s azt íratod vele alá. Tollat illik magadnákl tartani és felkínálni neki. Emailben is kérhetsz. Habár a mai világban aláírást kérni, lehet, hogy nem érzi biztonságosnak, nehogy visszaélje vele valaki.

2022. szept. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, igen, ezek a szempontok is érthetőek, amiket felsoroltál, ez az adatokkal visszaélés nekem is egy nagyon nagy félelmem, a fényképesdi azért sem jellemző rám annyira, mert nem tartok itthon nyomtatót, ilyen szolgáltatást is ritkán veszek igénybe, maximum, ha kell valami sürgősen az egyetemre, akkor, de ezt a füzetet mindig magamnál tartom, gőzerővel dolgozom most egy regényprojekten, és írószerből is mindig fel vagyok készülve. Hálásan köszönöm a segítséged, kívánok nagyon szép hétvégét jó előre is neked. :)
2022. szept. 23. 02:41
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A regényedben is ilyen körülményesen és agyonbonyolítottan fogalmazol? Én 3 sor után agyvérzést kapnék, más viszont lehet, hogy csak simán elaludna.
2022. szept. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Színházi színész esetén úgy, hogy előadás után hátramész a művészbejáróhoz, megvárod őt, és kérsz aláírást. Ez teljesen bevett dolog.
2022. szept. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Habár ma már nemigen jellemző."


Dehogynem bevett dolog; minden előadás után csomóan állnak hátul.

2022. szept. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kedves hármasnak: miért, mit vársz? Hát, ha te három sortól elalszol/agyvérzést kapsz, akkor még Asimovot sem merem ajánlani neked. Inkább nézz sorozatot, az a te szinted, kedves válaszoló. Roppantul kár volt ezért billentyűzetet koptatnod. Legalább veled ellentétben értelmes elfoglaltsággal töltöm az időmet, alkotó tevékenységet végzek. Megnézném én, hány könyvet olvastál el egyáltalán az életedben. Többieknek köszönöm szépen a hasznos tanácsokat, kívánok nektek minden jót. :)
2022. nov. 10. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!