Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy elismert személytől...

Ha egy elismert személytől autogramot szeretnénk kérni, hogyan illik ezt megtenni, és itt szeretném, ha kitérnétek mind az elektronikus/papír alapú kapcsolatfelvételre, mind arra, ha személyesen szeretnénk ezt megtenni?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a gondolat, hogy jó volna néhány kedvencem aláírását ott látni azon a füzeten, amiben nekem kézirataimhoz vázlatok lapulnak, engem személy szerint nagyon motiválna, viszont mindig is féltem magam odamenni az adott illetőhöz, hiába tudom, hogy ember, sokszor pont ez riaszt vissza: neki is van családja, élete a munkáján túl, rosszul esne, ha pont miattam csúszna le valami fontos privát pillanatról. Nagy szí}házrajongó vagyok eleve, az egy csoda, ami ott megtörténik előadásról előadásra, és elkezdett komolyabban is érdekelni a színházi etikett.

szept. 23. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánatot kérve megszólítod. Bemutatkozol. Elmondod, hogy tisztelője vagy, és kaphatnál-e a füzetedbe egy autogramot.

Habár ma már nemigen jellemző. Vagy kinyomtatod egy fényképét, amiben nagyon tetszett, s azt íratod vele alá. Tollat illik magadnákl tartani és felkínálni neki. Emailben is kérhetsz. Habár a mai világban aláírást kérni, lehet, hogy nem érzi biztonságosnak, nehogy visszaélje vele valaki.

szept. 23. 01:46
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, igen, ezek a szempontok is érthetőek, amiket felsoroltál, ez az adatokkal visszaélés nekem is egy nagyon nagy félelmem, a fényképesdi azért sem jellemző rám annyira, mert nem tartok itthon nyomtatót, ilyen szolgáltatást is ritkán veszek igénybe, maximum, ha kell valami sürgősen az egyetemre, akkor, de ezt a füzetet mindig magamnál tartom, gőzerővel dolgozom most egy regényprojekten, és írószerből is mindig fel vagyok készülve. Hálásan köszönöm a segítséged, kívánok nagyon szép hétvégét jó előre is neked. :)
szept. 23. 02:41
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
A regényedben is ilyen körülményesen és agyonbonyolítottan fogalmazol? Én 3 sor után agyvérzést kapnék, más viszont lehet, hogy csak simán elaludna.
szept. 23. 04:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Színházi színész esetén úgy, hogy előadás után hátramész a művészbejáróhoz, megvárod őt, és kérsz aláírást. Ez teljesen bevett dolog.
tegnapelőtt 08:01
 5/5 anonim ***** válasza:

"Habár ma már nemigen jellemző."

Dehogynem bevett dolog; minden előadás után csomóan állnak hátul.

tegnapelőtt 08:02

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!