Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi az az életkor, ami felett...

Mi az az életkor, ami felett ha egy idősebb munkatársam letegez, visszategezhezek?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, férfi. Ha egy ötven körüli kolléganőm, kollégám "sziázik", azt kvázi pertunak vehetem?
2022. szept. 30. 15:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10-es:

Azért a barátod nagymamáját ne tegezd vissza, akkor se, ha negyven éves vagy.

2022. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#9 Akkor sem, ha ő a "nagy öreg", kapjon több fizetést, de semmi extra "előjogot"!
2022. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

12-es:

Hogy könnyebben értsd: "nagy öreg" pl. Kern András, ha letegez egy fiatal színészt, az megtiszteltetés, és súlyos modortalanság visszategezni.

A ti szakmátokban nem tudom, van-e ilyen formátumú ember, de valószínűleg a kérdésben nem ilyen szerepelt.

2022. okt. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#13 A "nagy öregek" alatt a klf. vállaltok mindent jobban tudó, kiérdemesült vezetőit értettem.
2022. okt. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Az egyik hozzám hasonló korú kolléganőmmel ma felmerült ez a téma. Ő nem mer vissza sziázni. Mondjuk, én meg erre annyit reagáltam, hogy nem csendőr vagy tekintetes naccsága a Sári/ Géza bá', hogy ilyen egyoldalú legyen a kommunikáció.
2022. okt. 3. 20:31
 16/17 A kérdező kommentje:
De van olyan, már idősebb, nagytekintélyű, magas beosztású munkatárs, aki "önözik", napszaknak megfelelően köszön, őt nyilván nem tegezem.
2022. okt. 3. 20:35
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Illik visszategezni őket.

Ti felnőttek vagytok, nem kisgyerekek.

2022. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!