Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi az az életkor, amitől...

Mennyi az az életkor, amitől számítva a nővé cseperedett lány ajánlja fel a férfinak a tegeződést, és nem az idősebb fél a fiatalabbnak?

Figyelt kérdés
vagy hogy működik ez?
2016. nov. 10. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Ez, szerintem, a magyar nyelvben és társadalomban eléggé bizonytalanul működik. Sokszor nem is tudni ránézésre, ki hány éves... Sok olyan személy van, akit egyszer tegezek (mert ő letegezett), máskor meg magázom.


Bár ez egyéntől is függ, mert olyan településre költöztem, ahol hajlamosak vadidegent is tegezni. Én ellenben azt szoktam meg, hogy bárki, aki nálam alig fiatalabb idegen, vagy kb velem egyidős idegen, vagy nálam idősebb idegen, azt tegezem.


És, mondom, eleve ott kezdődik az ebbéli bizonytalanságom, hogy ránézek valakire, fingom nincs, hány éves, legalábbis sokszor csak +-5 évre tudom megállapítani, ha esélyesen nagykorú.


(Gyermekeknél köbben belőni az életkort. Bár manapság kamaszoknál se könnyű, mert eszméletlen, mennyit emelkedett az átlagmagasság a mai kamaszoknál...)

2016. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Jaj, bocs, elírtam kettőt is:


* nem tegezem, hanem magázom az idegent.

* köbben = könnyebb

2016. nov. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

"A nővé cseperedett lány" kora lehet akármennyi - a lényeg az, hogy a vele egykorú férfinek, esetleg pár évvel idősebb férfinek ajánlhatja fel a tegeződést (aki nem főnöke vagy tanára).

Itt fontos megemlíteni, hogy a tegeződést nem helyes erőltetni minden áron. Kell hozzá egy kevéske kölcsönös szimpátia, barátságosabb viszony vagy kedvesség egymás iránt. Nem lehet pl. egy vadidegent le-szervuszozni csak azért, mert láthatóan fiatalabb. Én pl. nőként (31) letegeztem egy kb. 25-ös fiatalembert, mire az udvariasan így válaszolt: Szabadna megkérnem, hogy ne tegezzen ? Sokat gondolkodtam az eseten és rájöttem, hogy neki van igaza...

Hibás ugyanis az illemkönyvekben az az idétlen tétel, hogy idősebb által felajánlott tegeződést nem illik visszautasítani. Nem a fenét. Avagy a 65 éves kórházi portás emiatt letegezheti a 32 éves sebészorvost ?

A tegeződésről sommásan azt szoktam mondani: nem kell erőltetni, ha olyan a kapcsolat, jön az magától.

2016. nov. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

# 3


"Én pl. nőként (31) letegeztem egy kb. 25-ös fiatalembert, mire az udvariasan így válaszolt: Szabadna megkérnem, hogy ne tegezzen ? Sokat gondolkodtam az eseten és rájöttem, hogy neki van igaza..."


A francokat volt igaza a srácnak. Egyszerűen arról van szó, hogy ő is ahhoz az infantilizált (de)generációhoz tartozik, aki huszonéves kora ellenére sem képes felnőttként viselkedni.

2016. nov. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

# 3


"Avagy a 65 éves kórházi portás emiatt letegezheti a 32 éves sebészorvost ?"


Természetesen igen. A 32 éves sebészorvos pedig visszategezi a 65 éves portást. Nem is értem mi ezzel a probléma.

2016. nov. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!