Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan létezhet ilyen jellegű...

Hogyan létezhet ilyen jellegű étterem?

Figyelt kérdés
Bementünk egy kirándulás után tegnap este egy étterembe a családommal, feleségem, négy gyerek (3-3-5-7) illetve egy barát család három gyerekkel (4-6-8). Leültünk egy asztalhoz, semmi sem volt kiírva, legalábbis könnyen észrevehető helyre, az asztal nem is volt foglalt. Egy pár perc múlva kijött egy pincér. Mire jeleztem, hogy etetőszékeket szeretnénk kérni, közölték, hogy 14 éven alulit nem szolgálnak ki, az éttermen belül sem tartózkodhat. A döbbenet után távozás közben pedig az egyébként majdnem tele levő helyen majdnem mindenki kárörvendően bámult minket.

2022. okt. 10. 14:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jó dolognak tartom. Általában mindenhol a gyerekesek vannak előnyben, adókedvezményt, kedvezményes hitelt stb is csak ők kapnak. Sok helyen kapnak kedvezményeket, ingyen ellátást adnak X év alatti gyerekeknek stb.

Szerintem jó dolog hogy vannak ilyen nyugis helyek, ahol az ember le tud ülni és csendes helyen vacsorázni egyet és nem más üvöltő, neveletlen gyerekét kell hallgatnia. Bárki beülhet oda, akár egy szülő is, aki lepasszolta a gyereket a nagyszülőknek és legalább 1 óráig nem kell a gyereksírást hallgatniuk. Nem tudom mi ezzel a probléma? Ennyi erővel nekem meg azzal lehetne bajom, hogy minek hozzák a neveletlen gyerekeket pl a boltba vásárolni, (amikor simán tudna addig a másik szülő otthon maradni a gyerekkel, amíg nem nevelik meg) Ma is több gyereket láttam, volt aki a földre levetve magát hisztizett valamiért a boltban. Álszent, aki szerint ezt jó hallgatni. Ez még a szülőknek is rossz lehet.

2022. dec. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Ma Magyarországon csak az van előnyben akinek gyereke van,gyereket nevel.


Eszméletlen ez,hogy ha nincs gyereked,esetleg nem is akarsz,akkor gyakorlatilag a társadalom egy része kitaszít magából.

Szerencsére ez a generáció kezd kihalni, a mostani 30-40 -eseknek meg csak kis része ilyen.


Nem sajnálom az állami támogatást a gyerekes szülőktől, csak ha nincs gyereked lassan neked kell fizetned,hogy dolgozhass...

2022. dec. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!