Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mávnál kötelező a dolgozóknak...

Mávnál kötelező a dolgozóknak a magázódás?

Figyelt kérdés
Ránézésre 20-22 körüli lányok erőszakosan magázódnak. Odaér, köszönök hogy „szia“, mutatom a jegyem, erre jön a kimért „jó napot kívánok“. Roppant modoros. Én 29 vagyok, de rendszerint 25-nek néznek. Szóval ennek tükrében méginkább modoros az egész. Szóval ez valami céges policy? Vagy saját kútfőből vannak ennyire bekomolyodva?

2022. nov. 8. 20:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
14%
Céges policy a jobb helyeken.
2022. nov. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%

Humán piolicynek is kéne lennie ennyi idősen. Nem volt gyerekszobád, vagy állatok neveltek mint Mauglit? Vagy csak szimplán bunkó vagy. Egy vadidegennek, aki ráadásul a munkályát végzi, pláne nő, nem illene sziával köszönni.

Az meg senkit nem érdekel ki kit mennyinek néz. Nem ezen múlik hogy hogyan köszönünk a másiknak.

2022. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Már hogyne a korodon múlna:D Az élet MINDEN más területen (kivéve orvosnál vagy valami hivatalos karótnyelt helyen a bürökráciából) tegezés megy a huszonévesek között. Én is foglalkozok ügyfelekkel. Mindenkivel tegeződünk ebből a korosztályból.
2022. nov. 8. 22:19
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Ez egyénfüggő pl errefelé letegezi a középkorú utast is egyik-másik kalauz aki fiatal(osabb). Hivatalosan magázódni kellene utas felé, 26 felett egyébként illetlenség a tegeződés. Legalábbis protokollon még ezt tanultam. A vasúti dolgozók viszont egymás között mindig tegeződnek, akárhány évesek. :D
2022. nov. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos ez a mai hűdenagyonszabad világnak az egyik olyan mellékterméke amit nem tudok elviselni, pedig nem vagyok nagyon idős, 42. Mindenki mindenkit letegez. Nem normális. Egy vadidegen emgert nem kéne tegezni. Tessék megadni a tiszteletet a másiknak azzal, hogy ne sziázod le. És még neked ál feljebb... :D Nem normális. Nekem égne a pofám ha tegezésre visszamagáznának. Mindig a nő kezdeményezi a tegeződést! Ha ő nem akarja, akkor te csak az taplóságodat bizonyítod azzal hogy letegezed.

Nézd meg Görög Ibolya videóit a youtubeon és tanulj kis illemet.

2022. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem vagyok karótnyelt konzervatív, aki mindenképp éket akar verni a szociális érintkezések alatt egymás közé. Márpedig a fiatalok közti erőltetett magázódás az. Az a kevés magázódós ügyfelem igazi rideg, fölényeskedő alak. Ez utóbbi kiváltképp fontos. Mert ahogy megfigyeltem valamiféle hierarchiát próbálnak ezzel felállítani.

Szóval nem, nem óhajtok illemórákat venni a YouTuberól:D

2022. nov. 9. 16:36
 7/25 anonim ***** válasza:
45%
Én pont hogy örülök ha magáznak, mert legfiatalabb vagyok melóhelyen és éreztetik, hogy na ki ez a kisgyerek, és én magázzam őket, de ők meg tegezhetnek.
2022. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

Engem inkább az zavar, amikor a mekiben v. burgerben a 20-22 éves pénztárosok tegeznek. Mielőtt azt írnátok, hogyne menjek oda: az unokáim miatt megyek, akik amikor rendelek, nincsenek mellettem.

#6 Tudomásul kell venni, hogy van egy bizonyos fokú hierarchia.

2022. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
A vasút megszületése óta egy regulárisan szervezett félkatonai szervezet, ahol a szolgálati érintkezés formáit szabályzatok írják elő. Így a hivatalos cselekmények során magázó formulát használnak. Jelentéstételkor a kollégák is.
2022. nov. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
62%

„Tessék megadni a tiszteletet a másiknak azzal, hogy ne sziázod le. És még neked ál feljebb...”


gyanítom azért „áll neki feljebb”, mert nem kért kioktatást, főleg nem egy olyan embertől, aki képes leírni, h „munkályát”, aztán meg olyan baromságot, hogy nem a koron múlik a tegeződés.


„Nézd meg Görög Ibolya videóit a youtubeon és tanulj kis illemet.”


:D

pont a fajtád miatt járok egyre kevesebbet ide. egyszerűen fárasztó, hogy a hozzád hasonló frusztrált, átlagnál gyengébb értelmi képességűek nekiállnak itt utasítgatni meg nevelni náluk értelmesebb embereket.


egyébként meg meg tudom erősíteni, amit a kérdező írt. annyit még hozzátennék, h azt is észrevettem, hogy általában nem a nyelveket beszélő magasan képzett emberek erőltetik a magázódást érdekes módon, hanem a max. középfokú végzettségű nem annyira értelmes emberek.

fura,nem?


egyébként én néztem Görög Ibolyával interjút, mosolyogtam is rajtam párszor. a hölgy 75 éves, és hát hogy is mondjam…azért amiket mond, az már kicsit megmosolyogtató 2022-ben. Főleg, amit a ’hello” köszönésről mondott.

2022. nov. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!