Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hány éves kortól illene...

Hány éves kortól illene magázni a velem egykorú nőket?

Figyelt kérdés
Amíg egyetemista voltam nem is gondolkodtam ezen, hogy ne tegezzem a korombeli lányokat, de most már pár éve dolgozom, közeledek a 30-hoz és néha eszembe jut, hogy talán illendőbb lenne megadni a tiszteletet. Inkább azt vettem észre, hogy a családanyákat nem tegezem le, mert valahogy a komolyság hozza magával a respektet. Azt is látom, hogy sokan negyvenesek sem tartják már ezeket a szokásokat, szóval lehet nem is lesz ré szükség előbb-utóbb, de kérdés ki mit vár el.

2022. jún. 22. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legtöbb esetben szituációfüggő. Semmiképp ne tegezz le orvost, ápolót, hivatali ügyintézőt (férfit se). Ha lesz gyereked, óvónőt, tanítót csak akkor tegezz, ha felajánlja (nem mindenki szereti, és jó okuk van rá). A magánéletben viszont ma már mindenki tegeződik. Én 37 vagyok, legalább 50 éves korig simán tegeződöm mindenkivel a fenti kategóriákat leszámítva. Utána is legfeljebb a szomszédokkal meg az ilyen alig-ismerősökkel magázódom.
2022. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem módfelett modoros mikor huszonéves emberek magázódnak egymással. Jobban jársz, ha elfelejted ezt a gondolatot.
2022. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
Szerintem 40 előtt ne csináld. Egyetlen nőnek sem esik jól, ha emlékeztetik a korára. Kivéve persze az orvos, ügyvéd, a gyereked tanára, stb.
2022. jún. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3# Igazad van, de egy picit vitatkoznék akként, hogy ez baromi nehéz téma. Nyilván, ha tegezed, akkor - ahogy te is mondod - jelzed, hogy fiatalnak tartod. Ugyanakkor az etikett (már ha még manapság erről beszélhetünk) megköveteli, hogy (szinte) minden esetben a nő kezdeményezi a tegeződést. (Ezek okoznak aztán problémát az idős bácsi - fiatal lány viszonylatban, hiszen a nőnek kellene kezdeményezni, de a másik szabály, hogy az idősebbnek...).

Alapvetően a szituáció adja, amit idővel érezni fogsz.

2022. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem olyan kornyezetben vagy ahol ez elvaras akkor nem kell magaznod. Manapsag mindenki tegezodik.

Regen volt szokas hogy az emberek magazodtak ha nem ismertek egymast.

A rendort, orvost, ugyvedet, hivatali dolgozt ne tegezd le, valoszinuleg ok sem fognak teged tegezni. Bar velem elofordult hogy a bankban letegeztek, orvos is letegezett mas es a hivatalokban is elofordult hogy az ugyintezo tegezett, de nem ez az etikett.

2022. júl. 10. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!