Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek nagy részének...

Az emberek nagy részének miért lesz olvashatatlan az aláírása?

Figyelt kérdés
Az iskolában még megtanították az embereket szépen írni, de felnőttként sokan már úgy írnak alá, hogy grafológus sem tudná kivenni a betűket. Nem csak a napi 100x aláíró Pénztáros Mária és Könyvelő Sarolta, hanem nagyon sokan mások is így vannak ezzel. Mi ennek az oka? Sima igénytelenség?
2023. febr. 6. 15:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Az aláírás nem azt jelenti, hogy gyöngybetűkkel alákanyarítod a nevedet, hanem azt, hogy amilyen gyorsan csak lehet, szignózod, főleg, ha ezt 10-szer kell megtenned, így nem fogsz figyelni a külalakra.

Másrészt szerintem az is közrejátszik, hogy a fiatalok sokkal menőbbnek tartják, ha az aláírásuk nem olvasható. Én is így voltam anno vele.

2023. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
87%
Az aláírás is egy egyedi azonosító, így a firkantást nehezebb hamisítani.
2023. febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Mert az aláírás és a szépírás két különböző dolog. Az aláírásból nem is kell kivenni a betűket, sőt: még a névnek sem kell benne lennie.


Az én aláírásom pl. a nevem kezdőbetűje és utána csak szinte egy vonal. Naponta 150-200 aláírásnál ennél többre nem vagyok hajlandó, ráadásul ember legyen a talpán, aki ezt lemásolja. (Hozzáteszem, nyilván meg lehet csinálni, de na. :))


Te szerintem nem érted, Kérdező, hogy mit jelent az, hogy "aláírás".

2023. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy időben sokat pályáztam, sok helyre adtam be az anyagokat, aláíni minden lapot, stb, kb 10+ ezerszer...
2023. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam is, nem ilyen Asszisztens Marikára gondoltam, aki 500x ír alá egy nap, hanem aki csak mondjuk havonta 1x, náluk is sokszor megfigyelhető ez. És még az orvosokat említjük ilyenkor...
2023. febr. 6. 18:35
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerinted csak "Asszisztens Marika" írhat alá sokszor?


Te tényleg ilyen buta vagy, vagy csak megjátszod?

2023. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2023. febr. 6. 19:03
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
A kérdést már túlbeszéltük. Akkora butaság, hogy nem érdemel több szót.
2023. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8: Mert te azt mondtad?
2023. febr. 6. 20:10
 10/16 anonim ***** válasza:
Mindenki, aki ide írt ezt gondolja.
2023. febr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!