Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ennyire kulturálatlan a...

Miért ennyire kulturálatlan a férfiak némelyike? Hol a tisztelet és a jómodor?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem pasival 5 éve interneten, kedves volt egy ideig, majd egy teljesen normális kérdésemre annyira alpárian válaszolt, hogy napokig, vagy még egy hétig is teljesen padlóra kerültem a modora miatt. Hangsúlyozom, nem trágárkodtam vele, semmi ilyesmi.

Hiába kért bocsánatot, az ilyen alak menjen a....

5 éve ismerek egy másikat, aki csak ismerős, nem a szeretőm vagy a férjem, nincs férfi-nő kapcsolat köztünk. 5 év után belőle is kitört az őrült, minősíthetetlen hangnemben beszélt velem, nem is hittem volna róla ezt, pedig 5 éve ismerem. Azonnal kirúgtam, de előtte megmondtam neki, hogy velem ilyen hangnemben nem beszélhet az égvilágon senki és én mint nő, férfitől ilyet nem várok, hanem tiszteletet és normális mentalitást. Itt az volt a szitu, hogy nem voltam és nem vagyok hajlandó a szeretője lenni olyan férfinek, akinek van barátnője. Nekem ilyet nem mondhat egy férfi, mint ez az illető, hogy legyek a szeretője. Vagy csak a barátnője, vagy senki. Ezen felháborodott és előadta az ordítozós-trágár stílusát, amit ki nem állhatok és kikérem magamnak!

Másik esetben egy férfi eladó ugyanilyen minősíthetetlen hangnemben beszélt velem, mint vevővel, vele is közöltem, hogy azon túl, hogy a főnökének ezt szóvá teszem, velem így sem férfi, sem senki nem beszélhet. (Itt a pénzemet akartam visszakapni, mert az eladó átvert. Ezek után még velem ordítozott, mint a fába szorult féreg.)

Sok nő elnézi, eltűri az ilyet, sajnos láttam és látom a nő-ismerőseim körében. Én nem tűröm el.


Magamról annyit, hogy mindenkinek megadom a tiszteletet, nem ordítozok ilyen módon, mint egy állat, nem káromkodok és nem szidom senki K anyját és hasonlók.

Nyugodt természetem van.


Viszont a szóban forgó viselkedésmódot (durvaság, trágárkodás, k-anyázás, Qrvázás-jelző) NEM TŰRÖM EL!


Kérdés, hogy ilyen kulturálatlan személyeket hogy lehet elkerülni?


2010. okt. 7. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy. Amúgy velem meg inkább nők szoktak gonoszkodni, bunkózni.

24/N

2010. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd, tökéletes recept erre nincs. A tahó emberekre sajnos nincs ráírva, hogy milyen és sokuk jó darabig el is tudja rejteni a valós énjét. Annyit tehetsz, hogy igyekszel elővigyázatos lenni és akátr másokat is meghallgatni az illetőről, mielőtt közelebbről megismernéd.
2010. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KÁELEF ***** válasza:
Velem is sokszor ordítozott nő és férfi is olyan trágár stílusban hogy az már minősíthetetlen. Én férfi vagyok egyébként. Elkerülni ezeket a helyzeteket nem lehet, ezek úgy spontán jönnek. A nők valahogyan agresszívabbak, legalábbis így tapasztaltam. Elég csúnyán tudok nézni és higgadt maradok, ez hatni szokott, de engem is ki lehet hozni a sodromból bár aki ismer az nem teszi.
2010. okt. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, bár magam is nő vagyok, hogy van olyat eset a felsoroltak közül (arra gondolok, amikor átvertek a boltban), ami független a nemektől.
2011. dec. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!